Najlepsze Porady ZdrowieJakie produkty hamują starzenie

Jakie produkty hamują starzenie

Jakie produkty hamują starzenie

Proces starzenia jest nieodwracalny i prędzej czy później dotknie każdego z nas. Warto zadbać o to, by stało się to jak najpóźniej. Nie zawsze młody i piękny wygląd u osób w średnim wieku jest efektem zabiegów chirurgicznych czy kosmetycznych. Niemałe znaczenie mają tu także predyspozycje genetyczne oraz zdrowy styl życia w tym przede wszystkim odpowiednia dieta. Regularna aktywność fizyczna, unikanie używek oraz odpowiednia ilość snu z pewnością przyczyni się do tego, że dłużej będziemy się cieszyć młodym wyglądem. Kluczowym elementem jest także dieta. Okazuje się, że niektóre produkty spożywcze hamują starzenie i rewelacyjnie wpływają na cały organizm człowieka. Co jeść, aby dłużej cieszyć się skórą bez zmarszczek?


Brokuły

Brokuły to warzywa, które są bogate w wiele witamin oraz sulforafan. Jest to silny przeciwutleniacz, który doskonale chroni przed nowotworami. Te zielone warzywa świetnie poprawiają kondycję skóry, wzmacniają wzrok, a także podnoszą odporność organizmu. Przyrządzając brokuły, warto tylko krótko gotować je na parze, blanszować lub też zjadać na surowo. Wówczas zachowają najwięcej swoich wartości odżywczych i z pewnością przyczynią się do tego by nasza skóra była dłużej jędrna i elastyczna.

Otręby

Otręby pozyskiwane ze zbóż to bogactwo błonnika. Nie jest tajemnicą, że reguluje on pracę jelit, dzięki czemu organizm szybciej wydala produkty przemiany materii, usuwa niebezpieczne toksyny, a dodatkowo ułatwia przyswajanie cennych wartości odżywczych. Otręby posiadają też cenne witaminy z grupy A i B. Produkt ten skutecznie hamuje procesy starzeniowe w organizmie człowieka.

Buraki

Buraki dostarczają solidnej dawki betaniny, która skutecznie opóźnia starzenie się komórek. Chronią przed anemią i są niezastąpionym naturalnym produktem w walce z nowotworami. Warto je jeść, a jeszcze lepiej pic z nich świeżo przygotowany sok. Ten napój pozwoli dłużej cieszyć się młodym i pięknym wyglądem a dodatkowo świetnie sprawdzi się w objawach menopauzy, niwelując uderzenia gorąca, łagodząc migreny czy regulując pracę serca.

Ananas i żurawina

Żurawina to owoc, który powszechnie uznawany jest za tzw. superfood. Zawiera ona bardzo dużą ilość składników dobrych dla zdrowia człowieka. Jest też skuteczna w profilaktyce anty-anging. Doskonale nawilża skórę, reguluje jej pH, a także widocznie ją wygładza. Drugi z wymienionych owoców - ananas to bogate źródło witamin A,C oraz z grupy B. Zawiera bromelaninę , która bardzo dobrze wpływa na kondycję skóry.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Kakao i tyle zastosowań, interesujący artykuł.
porada: Czy syrop...
lepiej unikać syropu glukozo-fruktozowego...
To wcale nie jest głupi pomysł. Ceny pójdą w górę na bank a...
Awokato świetnie wpływa na skórę oraz włosy.