Najlepsze Porady ZdrowieJakie zioła na problemy z kręgosłupem?
ocena (/0):

Jakie zioła na problemy z kręgosłupem?

Jakie zioła na problemy z kręgosłupem?

Siedząca praca lub taki tryb życia może mieć bardzo negatywny wpływ na Twój kręgosłup. Z drugiej strony podnoszenie ciężkich przedmiotów również. Często masz bóle i dolegliwości jak zesztywnienie, lumbago czy obolały kark?
Najlepsze-porady.pl przygotowały dla Ciebie sposoby na każdą dolegliwość i ból kręgosłupa z wykorzystaniem różnych ziół.


Rwa kulszowa

Najlepszym sposobem na rwę kulszową to wykorzystanie werbeny, tarczycy bajkalskiej, pokrzywy oraz dziurawca. W takich samych proporcjach wymieszaj składniki i miej je przygotowane. Gdy atak bólu nadchodzi to zalej szklanką wrzątku łyżeczkę ziół i parz przez około 20 minut. Wypij przygotowany napar i po chwili zauważysz że ból jest coraz łagodniejszy.

Zesztywnienie

Często odczuwasz jak niektóre miejsca w kręgosłupie sztywnieją? Najskuteczniejszym sposobem na tą dolegliwość to wykorzystanie kłącza tataraku. Około 300 gram tego ziała pokrusz i zalej zimną wodą(około 2 litry). Pozostaw to na 8 godzin i po upływie tego czasu zagotuj na około 15-20 minut i przecedź. Przygotowany napar dolewaj codziennie do wanny z ciepłą wodą. Kąpiele są najlepsze i najskuteczniejsze w porannych godzinach.

Przeciążenie

O przeciążenie nie jest trudno się postarać. Na pomoc jednak przyjdą Ci nasiona kozieradki. Około 100 gram zawiń i płótno i pozostaw w gorącej wodzie na około 5 minut. Następnie wystarczy je przyłożyć na przeciążone i bolące miejsca na 20 minut. 

Obolały kark

Częsta dolegliwość dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Na obolały kark należy wykorzystać garść suszonego korzenia arcydzięgla. Suszony korzeń na leży zalać gorącą wodą(1 litr) i gotować przez 15 minut. Następnie wykorzystać kompresy i zanurzać je do przygotowanego naparu i przykładać na kark.

Lubago

Korę wierzby białej i wiązówkę(każdy po 30 gram) zalać litrem wódki i odstawić na 2-3 tygodnie. Po tym czasie należy przecedzić miksturę i pić w razie bólu. Trzy razy dziennie po trzy łyżeczki na jedną szklankę wody. Należy przechowywać w lodówce.

 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne