Najlepsze Porady ZdrowieJakie zioła pić na chorobę wrzodową żołądka? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jakie zioła pić na chorobę wrzodową żołądka?

Jakie zioła pić na chorobę wrzodową żołądka? Zioła

Choroba wrzodowa żołądka to schorzenia, za którego powstanie obwinia się nieleczone dolegliwości żołądkowe, jak również stres i nieodpowiednią dietę czy spożywane używki. Wrzody na żołądku są dolegliwością niezwykle męczącą, ponieważ towarzyszą im bóle, brak apetytu, wymioty oraz ogólne osłabienie organizmu. Niestety objawy wrzodów nie zawsze są oczywiste i często są bagatelizowane. Leczenie może być trudne, dlatego lepiej zapobiegać ich powstawaniu. W jaki sposób? Jedną z najskuteczniejszych metod jest stosowanie różnorodnych ziół, której ukoją żołądek oraz przywrócą mu naturalną florę bakteryjną. Jakie zioła pomogą Ci uniknąć wrzodów? Przekonasz się w kolejnych akapitach!


Jak powstają wrzody żołądka?
Co tak naprawdę kryje się pod nazwą „wrzody żołądka” — to ubytki powstałe w błonie śluzowej żołądka. Do uszkodzeń mogła doprowadzić zła dieta lub nieleczony refluks czy nadkwasota żołądka. Do powstawania wrzodów przyczynia się prowadzony styl życia: spożywanie nadmiernych ilości alkoholu, przewlekły stres lub palenie papierosów. Na wrzody żołądka częściej cierpią mężczyźni niż kobiety. Wrzody oczywiście mogą występować w rozmaitych formach — różnią się wielkością oraz głębokością. Najczęściej spotyka się wrzody kilkumilimetrowe, które mogą osiągnąć aż do 5 cm.

Rozpoznanie dolegliwości
Jeżeli odczuwasz ból na wysokości pępka po spożyciu posiłków, któremu dodatkowo towarzyszy zgaga, pieczenie lub wymioty możesz być pewna, że masz wrzody żołądka. Podczas choroby nagle zanika apetyt, a ból nie pojawia się zawsze od razu po zjedzeniu — może mieć różne nasilenie i pojawić się dopiero kilka godzin po spożytym posiłku. Lekarzom trudno postawić trafną diagnozę, ponieważ opisane objawy występują tylko w połowie przypadków.

Jak leczyć wrzody żołądka?
Na samym początku udaj się do specjalisty, który wdroży odpowiednią kurację — polega ona przede wszystkim na leczeniu farmakologicznym. Jednak, aby samo leczenie było skuteczne, należy odejść od pewnych nawyków żywieniowych — zrezygnować z picia alkoholu i przejść na lekkostrawną dietę. Jeżeli wymienione metody zawiodą, prawdopodobnie potrzebna będzie operacja.

Naturalne metody zapobiegania wrzodom
Wrzody to bardzo nieprzyjemna przypadłość, której lepiej zapobiegać niż leczyć, gdy powstaną. W tym celu warto sięgnąć po mieszkanki ziołowe, które będą miały zbawienny wpływ na odporność organizmu. Oczywiście ich stosowanie nie będzie magicznym remedium dla istniejącego już problemu. Wrzody żołądka wymagają interwencji lekarza, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować naturalnej mieszkanki jako kuracji pomocniczej. Po jakie specyfiki warto sięgnąć?

· Siemię lniane — pomaga w leczeniu dolegliwości trawiennych oraz przyśpiesza pracę metabolizmu. Siemię zawiera duże pokłady kwasu omega-3, błonnik oraz antyoksydanty, które świetnie działają na organizm. Wystarczy zalać je gorącą wodą i odczekać kilka minut.

· Rumianek — napar z rumianki ma działanie kojące i pomaga radzić sobie dobrze ze stresem. Rumianek wytwarza naturalną barierę w żołądku, co skutecznie będzie zapobiegało jej uszkodzeniom. Ponadto roślina ta ma działanie wiatropędne oraz przyśpiesz procesy trawienne.

· Kurkuma — stosowana w niewielkich ilościach pozwoli oczyścić organizm z toksyn oraz chronić żołądek przed uszkodzeniami, dzięki zawartej ilości przeciwutleniaczy.

· Lukrecja — pobudza ona żołądek do wydzielania naturalnej powłoki, której zadaniem jest chronienie ścianek żołądka. Jak przygotować napar z lukrecji? Wystarczy, że zagotujesz w wodzie korzeń lukrecji (ok. 15 minut), a następnie ostudzisz. Miksturę pij małymi łykami rano i wieczorem.

Dodaj komentarz

Ewa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Lukrecja mi nigdy nie smakowała więc będę popijała napar z rumianku


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Mi też obiła się gdzieś o uszy ta informacja, uważam że to ta...
Bardzo ciekawe propozycje na diety
Przydatne wskazówki dla osób, które w planach mają założyć...
porada: Czy syrop...
lepiej unikać syropu glukozo-fruktozowego...