Najlepsze Porady ZdrowieJakie znacie sposoby na dobry sen?

Jakie znacie sposoby na dobry sen?

Jakie znacie sposoby na dobry sen? © pixabay.com

Twoim problemem jest bezsenność? Czujesz się zmęczona i niewyspana, jednak mimo położenia się do łóżka o wczesnych porach, nie możesz usnąć? Staraj się nie stresować codzienną pracą i obowiązkami. Wykonaj również podstawowe badania. Być może to w tym tkwi problem bezsenności. Dobrym sposobem na bezsenność jest picie melisy i innych herbatek ziołowych. Codzienne bycie niewyspaną i przez to zdenerwowaną nie pomaga się zrelaksować.


Bezsenność przez stres

Najprawdopodobniej wszystko spowodowane jest stresem i zbytnim zamartwianiem się. Na początku nie zaszkodzi zrobić badań. Nie warto bagatelizować bezsenności. Nie należy się jednak zamartwiać na wyrost. Wykonaj badania, a będziesz pewna, że niespokojny sen nie jest wynikiem żadnej choroby. Bez wątpienia może być to spowodowane zbyt dużym stresem. Cóż... Najłatwiej byłoby powiedzieć "nie zamartwiaj się". Jednak jak wiadomo nie jest to takie proste.

To będzie pomocne

Na początek postaraj się ograniczyć mocą czarną herbatę oraz kawę. Być może zażywasz dużo innych leków, nawet przeciwbólowych, które również przyczyniają się do bezsenności. Warto jest również zrezygnowac z jedzenia posiłków i przekąsek na 3 godziny przed snem. Skup się również na aktywności fizycznej. Wyjdź na spacer, pobiegaj. Przed snem zrelaksuj się biorąc gorącą kąpiel. Do spania warto włączyć sobie ciekawy film, posłuchać muzyki lub przeczytać książkę. Postaraj się zastosować do tych kilku porad, a na pewno Twój sen będzie lepszy i rano będziesz czuć się wypoczęta.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Takie małe w uchu a tyle problemów może być
Kakao i tyle zastosowań, interesujący artykuł.
Muszę zainwestować w taki stojak, gdyż klienci w moim sklepie...
Biotynę poleciła mi moja przyjaciółka, która odkąd ją...