Najlepsze Porady ZdrowieJakie znacie sposoby na dobry sen?

Jakie znacie sposoby na dobry sen?

Jakie znacie sposoby na dobry sen? © pixabay.com

Twoim problemem jest bezsenność? Czujesz się zmęczona i niewyspana, jednak mimo położenia się do łóżka o wczesnych porach, nie możesz usnąć? Staraj się nie stresować codzienną pracą i obowiązkami. Wykonaj również podstawowe badania. Być może to w tym tkwi problem bezsenności. Dobrym sposobem na bezsenność jest picie melisy i innych herbatek ziołowych. Codzienne bycie niewyspaną i przez to zdenerwowaną nie pomaga się zrelaksować.


Bezsenność przez stres

Najprawdopodobniej wszystko spowodowane jest stresem i zbytnim zamartwianiem się. Na początku nie zaszkodzi zrobić badań. Nie warto bagatelizować bezsenności. Nie należy się jednak zamartwiać na wyrost. Wykonaj badania, a będziesz pewna, że niespokojny sen nie jest wynikiem żadnej choroby. Bez wątpienia może być to spowodowane zbyt dużym stresem. Cóż... Najłatwiej byłoby powiedzieć "nie zamartwiaj się". Jednak jak wiadomo nie jest to takie proste.

To będzie pomocne

Na początek postaraj się ograniczyć mocą czarną herbatę oraz kawę. Być może zażywasz dużo innych leków, nawet przeciwbólowych, które również przyczyniają się do bezsenności. Warto jest również zrezygnowac z jedzenia posiłków i przekąsek na 3 godziny przed snem. Skup się również na aktywności fizycznej. Wyjdź na spacer, pobiegaj. Przed snem zrelaksuj się biorąc gorącą kąpiel. Do spania warto włączyć sobie ciekawy film, posłuchać muzyki lub przeczytać książkę. Postaraj się zastosować do tych kilku porad, a na pewno Twój sen będzie lepszy i rano będziesz czuć się wypoczęta.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
najbardziej należy obawiać sie włośnicy i jedzenia...
Tak zdecydowanie najlepsza porada - zdjęcie teściowej. Kac...
porada: Czy syrop...
dobra porada !