Najlepsze Porady ZdrowieJakie znacie sposoby na niskie ciśnienie?

Jakie znacie sposoby na niskie ciśnienie?

Jakie znacie sposoby na niskie ciśnienie? © pixabay.com

Zdrowie jest najważniejsze i nie nalezy bagatelizować żadnych niepokojących nas symptomów. Jeśli chodzi o ciśnienie, to najlepiej od razu zgłosić się do lekarza, który przepisze odpowiednie leki na podwyższenie lub obniżenie ciśnienia. 


Groźne symptomy

Nie warto bagatelizować niskiego ciśnienia. Jeżeli wcześniej mielismy wyższe i czuliśmy się lepiej, a teraz to się zmieniło, powinniśmy się jak najszybciej skontaktować z lekarzem.

Domowe sposoby na podniesienie ciśnienia

Oczywiście można również spróbować podnieść ciśnienie naturalnymi sposobami. Pić więcej płynów oraz kawy, gdzie znajduje się kofeina. Można również jeść więcej produktów, które zawierają sól. Również większa aktywność fizyczną np. bieganie, siłowania, basen podwyższą ciśnienie. Po kilkunastu minutach wzmożonej aktywności fizycznej powinniśmy poczuć się lepiej. Także wizyta w spa, gdzie spędzimy kilka minut w saunie, na przemian z kriokomorą znacznie podniesie nasze ciśnienie. Zmiana temperatur pobudzi krążenie. Jeżeli jednak po zastosowaniu się do tych porad, będziemy dalej czuć się słabo, nie zwlekajmy z wizytą u lekarza. Pomoże on znaleźć przyczynę i najskuteczniej wyeliminować ją. Bardzo łatwo bowiem nieleczone ciśnienie niskie przeradza się w nadciśnienie.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Wiele osób ma niedobory witaminy D.
Najlepszą pielęgnacją będzie odpowiedni płyn do higieny intymnej.
Picie wody z cytryną jest bardzo zdrowe zwłaszcza rano na czczo.
Ma świetnie właściwości na odporność człowieka. Cała moja...