Najlepsze Porady ZdrowieKiedy wybrać się do pulmonologa?

Kiedy wybrać się do pulmonologa?

Kiedy wybrać się do pulmonologa?

Pulmonolog to lekarz, który diagnozuje oraz leczy różnorodne schorzenia, np. wady wrodzone układu oddechowego — zaleca odpowiednie kuracje lecznicze, które rozwiążą problem. Pulmonolog to lekarz, który sprawdza, czy stała wymiana gazowa w organizmie nie jest zakłócona — jest ona o tyle ważna, że zapewnia prawidłowe działanie wszystkich procesów życiowych. Z jednej strony pobieramy tlen z powietrza, a z drugiej usuwamy z organizmu dwutlenek węgla.


Układ oddechowy stanowi swoisty filtr dla ciał obcych, w ten sposób chroni nas przed wszelakimi infekcjami. Drobne infekcje, np. ból gardła, kaszel czy katar, zdarzają się niezwykle często i zazwyczaj wymagają kontroli tylko z lekarzem rodzinnym, jeżeli jednak sytuacja jest bardziej poważna, należy wybrać się do pulmonologa.
Pulmonolog Ostrowiec dodatkowo zapoznaje wszystkich pacjentów z prawidłową profilaktyką. Oczywiście nie każde schorzenie układu oddechowego wymaga konsultacji pulmonologicznej. O skierowanie lekarza rodzinnego należy poprosić, jeżeli zauważymy u siebie trudności z oddychaniem, napadające duszności, a także ból przy oddychaniu lub nieustanne uczucie ściskania w klatce piersiowej, które przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.
Kolejnymi wskazówkami do udania się do specjalisty jest szybkie męczenie się nawet przy niewielkim wysiłku, przewlekły kaszel, nawracające infekcje układu oddechowego, a także zasinienie skóry (ust oraz palców). O wizycie u pulmonologa powinny pomyśleć także osoby, które są nałogowymi palaczami papierosów (nawet e-papierosów), a także osoby, które mają z palącymi kontakt.
Wizyta u pulmonologa pomoże zdiagnozować choroby związane z funkcjonowaniem układu oddechowego — lekarz szybko określi stan zdrowia, a w razie potrzeby pacjent zostanie skierowany do szpitala specjalistycznego na badania. W poradni specjalistycznej Rehavitae pacjent ma zapewnioną profesjonalną opiekę personelu medycznego oraz wykonywanie wszelkich badań za pomocą nowoczesnego sprzętu diagnostycznego.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Witamina B5 ma pozytywny wpływ na zdrowie naszych włosów.
Potwierdzam, stosowałam witaminę E przez 2 miesiące i widać...
Nie słyszałam nigdy o takiej diecie.
Picie dużej ilości wody oraz jedzenie warzyw będzie miało...