Najlepsze Porady Zdrowie Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Venulektazje i teleangiektazje najczęściej są problemem estetycznym zlokalizowanym na przyśrodkowej stronie uda. Pajączki najczęściej są problemem, który dotyka kobiet i to w każdym wieku. Oprócz podłoża estetycznego pajączki mogą okazać się początkiem rozpoczynającej się niewydolności żylnej. Pajączki na przyśrodkowej stronie uda są ciężkie do zlokalizowania oraz rozpoznania, dlatego często pojawiają się patologie podczas próby ich usunięcia. Pajączki pojawiające się we wspomnianej okolicy zazwyczaj są efektem uszkodzonego połączenia z głębiej położoną żyłą układu powierzchownego, np. żyłą odpiszczelową. Pojawienie się pajączków w tym miejscu jest pierwszym sygnałem uszkodzenia zastawek w świetle żyły odpiszczelowej. 


Określenie przyczyny powstania pajączków

Jeżeli dochodzi do uszkodzenia zastawek w żyle odpiszczelowej dochodzi do cofania się krwi, a więc dochodzi do stałego rozpierania mniejszych naczyń, co skutkuje pojawianiem się uszkodzeń naczyń powierzchownych, tj. widocznych na skórze. Inną przyczyną powstania pajączków w tym miejscu mogą być również przebyte urazy - uszkodzenie tkanek w tych okolicach może doprowadzić do wzrostu ciśnienia w naczyniach żylnych, które doprowadza do uszkodzenia ścian naczyń. Takie naczynia również są widoczne w postaci pajączków na skórze. Tak więc w obydwu przypadkach mamy niemal identyczne objawy, jednakże leczenie jest zupełnie inne, dlatego tak ważne jest prawidłowe rozpoznanie schorzenia. W każdym przypadku koniecznie jest wykonanie USG Doppler, dzięki któremu będzie można określić źródło problemu oraz jego przyczynę. 

Jak pozbyć się pajączków?

Wybór metody, którą pozbędziemy się pajączków, zależy przede wszystkim od wielkości problemu, z którym mamy do czynienia. Należy pamiętać, że trzeba wyeliminować źródło problemu, a nie jego objawy. Jeżeli mamy do czynienia z chorym naczyniem, konieczne będzie rozpoczęcie jego leczenia. Najczęściej korzysta się z zabiegów laserowych wewnątrznaczyniowych, a także z zabiegów skleroterapii. Nie ma najlepszej metody, ponieważ wszystko zależy od chorego naczynia. 

Dodaj komentarz

Ania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Flebolog pomógł mi w tym problemie.

Sylwia
Dodano:
0
0

Pajączki to problem wielu kobiet.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Warto unikać produktów, które mają w składzie SLS.
To gdzie trzymać telefon?
Mam trochę z tych objawów, może trzeba pójść do jakiegoś lekarza
Marchew ma wiele właściwości zdrowotnych.