Najlepsze Porady ZdrowieO czym mówi grupa krwi?
ocena (/0):

O czym mówi grupa krwi?

O czym mówi grupa krwi?

Wiedza o swojej grupie krwi jest niezwykle istotna. Istnieją 4 podstawowe grupy A,B,AB oraz 0. Każda z nich różni się obecnością lub brakiem antygenów w czerwonych krwinkach. Dodatkowo, na powierzchni krwinek pojawia się lub nie również białko D, znany pod nazwą czynnik Rh. Jeżeli czynnik Rh jest obecny to grupa krwi jest dodatnia, a w przypadku jego braku ujemna. Może to pomóc w określeniu swojej diety oraz polepszeniu swojego zdrowia. Osoby, które mają grupę krwi 0- nadają się najlepiej jako dawcy krwi ponieważ ich krew można przetoczyć każdemu, jednak te osoby mają problem z przyjęciem krwi w razie potrzeby. Pasują wyłącznie do krwi z grupy 0. Osoby mające grupę krwi AB są uniwersalnymi biorca i mogą otrzymać dowolną krew.
Najlepsze-porady.pl przygotowały kilka najważniejszych informacji, które ujawnia nam każda grupa krwi.


Grupa A

Osoby z grupą krwi A powinni wprowadzić do swojej diety więcej warzyw i owoców oraz zredukować ilość mięsa. Gdy jedzą dużo cukrów i mięsa to metabolizm spowalnia i przybierają na wadze. Są to jednak osoby, które są odporne na wirusy, ale częściej chorują na cukrzycę lub miażdżycę. Cechują się również jako osoby poważne i rozsądne mające tendencje do perfekcjonizmu.

Grupa B

Osoby posiadające grupę krwi B charakteryzują się jako spokojni i elastyczni. Czasami zdarza się że kobiety są impulsywne. Do ich diety najlepiej dodać produkty zarówno mleczne, jak i mięsne. Gdy jedzą mięso lub ryby, nabiał oraz warzywa bardzo łatwo mogą schudną. Pod względem zdrowia to bardzo silne osoby i wytrzymałe. Bardzo rzadko chorują.

Grupa AB

Jeżeli płynie w Tobie krew grupy AB to jesteś niezwykle silną fizycznie osobą i bardzo dobrze zorganizowaną, chociaż mniej zdecydowaną. Osoby z tej grupy mają wrażliwy układ pokarmowy i mogą stracić na wadze jedynie gdy wprowadzą do swojej diety zielone warzywa i mleczne produkty. Brak aktywności fizycznej przyczyni się do przytycia. 

Grupa 0

Osoby z tą grupą krwi są uprzejme, asertywne i bardzo praktyczne. Gdy nieregularnie spożywają posiłki to odbija się na ich sylwetce. Nie trawią łatwo produktów zbożowych i najlepiej jest jak wprowadzą do swojej diety brokuły, szpinak, chude mięso oraz ryż. Na zdrowie nie narzekają, jedynie są bardziej wrażliwe na wrzody żołądka.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne