09.02.2024

Palma sabałowa — właściwości i zastosowanie

Palma sabałowa — właściwości i zastosowanie

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Ewa Wojciechowska
Ewa jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z kulinariami i zdrowym gotowaniem. Jej artykuły zawierają przepisy na smaczne i zdrowe potrawy, porady dotyczące planowania posiłków oraz informacje o wartościach odżywczych różnych produktów.
Udostępnij

Palma sabałowa to roślina, o której z pewnością słyszał każdy mężczyzna w średnim wieku, ponieważ zawiera ona w sobie substancje, które potrafią rozprawić się z wieloma męskimi przypadłościami. Fenomenalnie wpływa na prostatę, której działanie często zaczyna zawodzić po 40. roku życia. Co więcej, z pewnością pomoże ona osobom, które mają problem z nawracającymi dolegliwościami układu moczowego oraz rozrodczego. Palma sabałowa to świetne remedium na nadmiernie wypadające włosów, dlatego jej działaniem powinny zainteresować się również wszystkie panie, które zauważyły u siebie nadmiernie wypadające włosy. W poniższym artykule znajdziesz przydatne informacje, co do właściwości tej rośliny.


Co to jest palma sabałowa?
Palma sabałowa to roślina z rodziny arekowców, która pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie w naturalnych warunkach potrafi osiągnąć ok. dwóch metrów wysokości. Charakteryzuje się krótkimi pędami, z których wyrasta pokaźny pióropusz liści. Roślina ta charakteryzuje się drobnymi, białymi kwiatami, wśród których można znaleźć czarne owoce. W palmie sabałowej znajdziemy fitosterole, kwasy tłuszczowe, polisacharydy oraz taniny.

Właściwości palmy sabałowej
Na samym początku odkryto, że palma sabałowa rozwiązuje problemy związane z układem moczowym, wzmacnia męską potencję, jak i stymuluje odporność. Kobiety również doceniły palmę sabałową, ponieważ łagodzi nieprzyjemne bóle związane z miesiączką. W kolejnych wiekach odkryto, że palma sabałowa ma ogromny wpływ na nasz organizm. Najbardziej jej moc doceniają mężczyźni — zawiera substancje czynne, które działają antyandrogennie. Dzięki regularnemu spożywaniu palmy sabałowej można wyzbyć się ryzyka bezpłodności, problemów z przerostem prostaty, pojawienia się guzów jąder oraz łysienia androgenowego. Preparaty z wyciągiem z palmy sabałowej to świetne rozwiązanie dla kobiet, które zmagają się z łysieniem w trakcie menopauzy — są też nieocenione w walce z cerą trądzikową.

Stosowanie palmy sabałowej
W aptekach znajduje się wiele specyfików, które posiadają w swoim składzie palmę sabałową — są dostępne w postaci tabletek, maści, kropli, a nawet szamponów, wcierek i odżywek. Produkty z naturalnym wyciągiem z palmy sabałowej dostępne są bez recepty.

Czy każdy może używać palmę sabałową?
Chociaż naturalny wyciąg z palmy sabałowej jest bezpieczny, to jednak niektóre osoby powinny go unikać. Odradza się spożywanie palmy sabałowej kobietom w ciąży, kobietom karmiącym piersią, oraz tym paniom, które stosują leki antykoncepcyjne. Do najczęstszych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem palmy sabałowej należy ból brzucha, nudności oraz wymioty. Do tego mogą pojawić się problemy z krzepliwością oraz pojawieniem się większej ilości siniaków na ciele. W razie niepokojących dolegliwości natychmiast skontaktuj się z lekarzem!

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Nigdy nie słyszałam o takiej palemce
~Wiki
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Czy inspiracja Palma sabałowa — właściwości i zastosowanie pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Palma sabałowa — właściwości i zastosowanie? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w komentarzu
~Porada Palma sabałowa — właściwości i zastosowanie
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności