Najlepsze Porady ZdrowieSposoby na bezsenność Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Sposoby na bezsenność

Sposoby na bezsenność Sen

Nawet połowa osób na świecie może mieć problemy z zasypianiem. Bezsenność stanowi jedną z chorób cywilizacyjnych, która dotyka ludzi w każdym wieku. Nie powinno się jej bagatelizować ponieważ wpływa ona nie tylko źle na nasze samopoczucie w ciągu dnia, ale również na zdrowie. Jak walczyć z bezsennością?


Uporządkuj sypialnię
Miejsce, w którym śpisz ma ogromny wpływ na jakość snu. Sypialnia powinna być czysta, uporządkowana i nie powinny znajdować się w niej żadne sprzęty elektroniczne. Zadbaj o to, aby w oknach znalazły się grube zasłony lub solidne rolety. Światło docierające z zewnątrz nie tylko utrudni ci zasypianie, ale również sprawi, że sen będzie gorszej jakości. Uważaj także na to, jakie rośliny trzymasz w sypialni. Te o dużych kwiatach lub liściach, wydzielające intensywne zapach mogą przeszkadzać w codziennym wypoczynku. Nie zapomnij również o wietrzeniu sypialni, niezależnie od tego jaka jest pora roku.

Zadbaj o dietę
Tabletki łykane na zaśnięcie nie są najlepszym rozwiązaniem dla twojego organizmu. Podstawą powinna być przede wszystkim zdrowa, zbilansowana dieta. Braki w poziomie magnezu, witaminy B6 oraz cynku, mogą skutkować trudnościami w zasypianiu oraz poczuciem zmęczenia po przebudzeniu. Włącz więc do swojej diety takie produkty jak jajka, ryby, orzechy, banany, ciecierzycę i ciemną czekoladę.

Lawenda
Lawenda jest znana ze swoich właściwości relaksujących. Pozwala złagodzić uczucie napięcia i stresu oraz sprzyja zasypianiu. Zaleca się więc trzymanie przy łóżku woreczków z suszoną lawendą. Dobrym pomysłem jest także dodanie kilku kropel olejku lawendowego do wieczornej kąpieli. Poczujemy się po niej odprężeni i łatwiej zaśniemy.

Aktywność fizyczna
Regularne ćwiczenia pozwalają pozbyć się napięcia w mięśniach, które gromadzi się przez cały dzień. Warto więc zadbać o ruch. Jeśli pora roku pozwala, możemy ćwiczyć na świeżym powietrzu. Zdecydujmy się na aktywność, która sprawia nam przyjemność, dzięki temu nie zniechęcimy się szybko. Możemy wybrać się na jogging lub pojeździć na rowerze. To może być nawet zwykły spacer, podczas którego dotlenimy nasz organizm. W zimie możemy natomiast korzystać z siłowni, pływalni lub ćwiczyć jogę. która doskonale odpręża. Pamiętaj, aby ćwiczenia wykonywać najpóźniej do 3 godzin przed pójściem spać.

Te metody nie pomogą ci w walce z bezsennością
Szklanka ciepłego mleka przed pójściem spać? Napar z melisy? To metody, które są powszechnie zalecane osobom mającym problem z zaśnięciem, jednak mają poważny minus. Picie płynów przed położeniem się spać skutkuje najczęściej tym, że w nocy budzimy się z potrzebą skorzystania z toalety. Nie działa również powszechna metoda liczenia owiec. Kładąc się do łóżka zależy nam na tym, aby się wyciszyć. Koncentrując się na liczeniu owiec pobudzamy natomiast mózg do pracy, przez co jeszcze trudniej jest się nam odprężyć.

Dodaj komentarz

Klemens
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Najpierw trzeba udawać że się śpi a potem się zaśnie samo z siebie tak o


Najciekawsze porady

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Uwielbiam owsiankę na śniadanie, koniecznie ze świeżymi owocami.
Gra w karty na mnie relaksuje a zwłaszcza kiedy wygrywam i...
Owsianka spożywana rano sprawia, że mam więcej energii.
@Wiola mogłem delikatnie wprowadzić w błąd, przykaz jest taki...