Najlepsze Porady BiznesCo mówią nowe ustalenia odnośnie hoteli? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Co mówią nowe ustalenia odnośnie hoteli?

Co mówią nowe ustalenia odnośnie hoteli?

Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia epidemiologiczne sprawiły, że również hotele na jakiś czas musiały zawiesić swoją działalność całkowicie, a gdy już normalnie funkcjonowały, wyłączone zostały poszczególne ich segmenty, np. posiłki z restauracji były dostarczane wyłącznie przez room service, a także zamknięto strefę wellnes & spa. Obecnie sytuacja epidemiologiczna jest znacznie lepsza, dlatego mamy do czynienia ze znacznym luzowaniem obostrzeń. 8 maja swoją działalność wznowiły hotele, jednakże z pewnymi ograniczeniami. Jak będzie wyglądać teraz funkcjonowanie branży hotelowej?


Kto może przebywać w hotelach?

8 maja w życie weszło rozporządzenie, według którego hotele, hotel w Jarosławiu mogą wznowić swoją działalność, jednakże nadal nie mogą w nich funkcjonować strefy wellnes & spa. Przebywanie w reżimie sanitarnym możliwe jest jedynie w 50% obłożenia obiektu. Jednakże wspomniane obostrzenia nie dotyczą niektórych grup zawodowych, m.in. żołnierzy czy pracowników cywilnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, a nawet aplikantów aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej. Do pełnego otwarcia hoteli jest jeszcze daleka droga, ponieważ wciąż zamknięta jest gastronomia hotelowa, baseny, a także zaleca się przestrzeganie dystansu społecznego.

Czy w hotelach można korzystać z restauracji?

Na obecną chwilę w hotelach nie można korzystać z restauracji, lecz wyłącznie z ogródków restauracyjnych. Większość zamówionych w restauracji posiłków może zostać zrealizowana pod postacią room service dla gości hotelowych, natomiast dla osób nieprzebywających na terenie hotelu możliwe jest zamówienie dania z hotelowej restauracji na wynos lub z dowozem do klienta. Aby hotele w pełni zaczęły funkcjonować i zarabiać potrzebne będzie aż kilka lat, podczas których branża hotelarska będzie ponownie zdobywać zaufanie klientów, jak również społeczeństwo zacznie swobodnie podróżować. Obecne poluzowania mają trwać do 5 czerwca bieżącego roku i po tym czasie zostaną podjęte stosowane kroki.

Dodaj komentarz

Porada Co mówią nowe ustalenia odnośnie hoteli?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 242
facebook unlike 1

Czy opis porady Co mówią nowe ustalenia odnośnie hoteli? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Co mówią nowe ustalenia odnośnie hoteli?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Julita Zawadzka
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

ciekawa porada


Najciekawsze porady

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
ciekawa porada
Dzisiaj w moim środowisku już chyba nie da się obejść bez...
Czy inspiracja Dlaczego kredyt firmowy umożliwia rozwój...
hmmm ciekawe