Najlepsze Porady BiznesCzym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy?

Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która (jak sama nazwa zawodu wskazuje) związana jest z gospodarką nieruchomościami, a więc zajmuje się dokonywaniem wyceny wartości nieruchomości. Warto pamiętać, że aby zostać rzeczoznawcą majątkowym, trzeba otrzymać specjalne uprawnienia związane ze zdaniem egzaminu państwowego, a także zostać wpisanym do centralnego rejestru rzeczoznawców majątkowych z nadania Ministra Rozwoju. Rzeczoznawcą może zostać osoba niekarana z wyższym wykształceniem, a także z ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu wyceny nieruchomości, a także 6-miesięczną praktyką. 


zakres usług rzeczoznawcy majątkowego

Przede wszystkim szacuje wartości różnorodnych nieruchomości, np. pod zastaw hipoteczny. Co więcej, wycenia urządzenia oraz maszyny, które są w sposób stały związane z daną nieruchomością, a także nieruchomości na potrzeby związane z rachunkowością. Zadaniem rzeczoznawcy majątkowego jest wykonanie opracowań doradczych w zakresie inwestowania na rynku nieruchomości oraz przeprowadzenie ekspertyzy dotyczącej skutków finansowych czy zmiany planów miejscowych. Rzeczoznawca również oznacza przedmioty odrębnej własności lokalu. 

do kogo skierowane są usługi

Z usług rzeczoznawcy majątkowego zazwyczaj korzystają osoby, które potrzebują rzetelnej i obiektywnej wyceny nieruchomości https://www.wycenanieruchomoscisk.pl/oferta do postępowania urzędowego, jak również na własny użytek. Najczęściej z usług rzeczoznawcy korzysta się podczas sprzedaży, zakupu lub wynajmu nieruchomości, podziału majątku lub spadku, postępowania odszkodowawczego czy nawet zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Wybierając rzeczoznawcę, warto sprawdzić jego wiarygodność - powinien figurować w rejestrze na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju. Warto zasięgnąć opinii osób, które wcześniej współpracowały z rzeczoznawcą i mogą nam polecić osobę zaufaną. Rzeczoznawca najczęściej wykonuje swój zawód poprzez prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub w ramach spółki osobowej związanej z szacowaniem wycen nieruchomości. Najczęściej rzeczoznawca majątkowy działa w ramach stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej. Rzeczoznawca majątkowy przede wszystkim powinien się kierować bezstronnością - musi wykonywać swoją pracę zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. 

Dodaj komentarz

Porada Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 630
facebook unlike 1

Czy porada Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Ernest Adamski
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

coś w tym jest

Anita
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Kilkukrotnie korzystałam z usług rzeczoznawcy, polecam.

Dorota
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Dużo się dowiedziałam dzięki tej publikacji.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
Czy nasza porada OC dla właściciela BMW za... 246 zł! Jak...
Czy nasza porada Jak napisać sprawozdanie? przydała Ci się ?...
porada dość ciekawa
Czy nasza porada Jak napisać referat? przydała Ci się ? Może...