Najlepsze Porady BiznesCzym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy?

Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która (jak sama nazwa zawodu wskazuje) związana jest z gospodarką nieruchomościami, a więc zajmuje się dokonywaniem wyceny wartości nieruchomości. Warto pamiętać, że aby zostać rzeczoznawcą majątkowym, trzeba otrzymać specjalne uprawnienia związane ze zdaniem egzaminu państwowego, a także zostać wpisanym do centralnego rejestru rzeczoznawców majątkowych z nadania Ministra Rozwoju. Rzeczoznawcą może zostać osoba niekarana z wyższym wykształceniem, a także z ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu wyceny nieruchomości, a także 6-miesięczną praktyką. 


zakres usług rzeczoznawcy majątkowego

Przede wszystkim szacuje wartości różnorodnych nieruchomości, np. pod zastaw hipoteczny. Co więcej, wycenia urządzenia oraz maszyny, które są w sposób stały związane z daną nieruchomością, a także nieruchomości na potrzeby związane z rachunkowością. Zadaniem rzeczoznawcy majątkowego jest wykonanie opracowań doradczych w zakresie inwestowania na rynku nieruchomości oraz przeprowadzenie ekspertyzy dotyczącej skutków finansowych czy zmiany planów miejscowych. Rzeczoznawca również oznacza przedmioty odrębnej własności lokalu. 

do kogo skierowane są usługi

Z usług rzeczoznawcy majątkowego zazwyczaj korzystają osoby, które potrzebują rzetelnej i obiektywnej wyceny nieruchomości http://www.wycenanieruchomoscisk.pl/index.php/oferta do postępowania urzędowego, jak również na własny użytek. Najczęściej z usług rzeczoznawcy korzysta się podczas sprzedaży, zakupu lub wynajmu nieruchomości, podziału majątku lub spadku, postępowania odszkodowawczego czy nawet zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Wybierając rzeczoznawcę, warto sprawdzić jego wiarygodność - powinien figurować w rejestrze na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju. Warto zasięgnąć opinii osób, które wcześniej współpracowały z rzeczoznawcą i mogą nam polecić osobę zaufaną. Rzeczoznawca najczęściej wykonuje swój zawód poprzez prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub w ramach spółki osobowej związanej z szacowaniem wycen nieruchomości. Najczęściej rzeczoznawca majątkowy działa w ramach stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej. Rzeczoznawca majątkowy przede wszystkim powinien się kierować bezstronnością - musi wykonywać swoją pracę zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. 

Dodaj komentarz

Anita
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Kilkukrotnie korzystałam z usług rzeczoznawcy, polecam.

Dorota
Dodano:
0
0

Dużo się dowiedziałam dzięki tej publikacji.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Ciekawie opisane, czym zajmuje się pracownik biurowy.
Tą ksiażke powinien przeczytać kazdy kto chce kupić mieszkanie...
Wybierając agencje pamiętajmy aby sprawdzić ją, żeby nie...
Wybór ekipy budującej nasz wymarzony dom jest ważny zwracajmy...