Najlepsze Porady BiznesCzym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy?

Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która (jak sama nazwa zawodu wskazuje) związana jest z gospodarką nieruchomościami, a więc zajmuje się dokonywaniem wyceny wartości nieruchomości. Warto pamiętać, że aby zostać rzeczoznawcą majątkowym, trzeba otrzymać specjalne uprawnienia związane ze zdaniem egzaminu państwowego, a także zostać wpisanym do centralnego rejestru rzeczoznawców majątkowych z nadania Ministra Rozwoju. Rzeczoznawcą może zostać osoba niekarana z wyższym wykształceniem, a także z ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu wyceny nieruchomości, a także 6-miesięczną praktyką. 


zakres usług rzeczoznawcy majątkowego

Przede wszystkim szacuje wartości różnorodnych nieruchomości, np. pod zastaw hipoteczny. Co więcej, wycenia urządzenia oraz maszyny, które są w sposób stały związane z daną nieruchomością, a także nieruchomości na potrzeby związane z rachunkowością. Zadaniem rzeczoznawcy majątkowego jest wykonanie opracowań doradczych w zakresie inwestowania na rynku nieruchomości oraz przeprowadzenie ekspertyzy dotyczącej skutków finansowych czy zmiany planów miejscowych. Rzeczoznawca również oznacza przedmioty odrębnej własności lokalu. 

do kogo skierowane są usługi

Z usług rzeczoznawcy majątkowego zazwyczaj korzystają osoby, które potrzebują rzetelnej i obiektywnej wyceny nieruchomości https://www.wycenanieruchomoscisk.pl/oferta do postępowania urzędowego, jak również na własny użytek. Najczęściej z usług rzeczoznawcy korzysta się podczas sprzedaży, zakupu lub wynajmu nieruchomości, podziału majątku lub spadku, postępowania odszkodowawczego czy nawet zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Wybierając rzeczoznawcę, warto sprawdzić jego wiarygodność - powinien figurować w rejestrze na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju. Warto zasięgnąć opinii osób, które wcześniej współpracowały z rzeczoznawcą i mogą nam polecić osobę zaufaną. Rzeczoznawca najczęściej wykonuje swój zawód poprzez prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub w ramach spółki osobowej związanej z szacowaniem wycen nieruchomości. Najczęściej rzeczoznawca majątkowy działa w ramach stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej. Rzeczoznawca majątkowy przede wszystkim powinien się kierować bezstronnością - musi wykonywać swoją pracę zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. 

Dodaj komentarz

Porada Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 630
facebook unlike 1

Czy porada Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Ernest Adamski
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

coś w tym jest

Anita
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Kilkukrotnie korzystałam z usług rzeczoznawcy, polecam.

Dorota
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Dużo się dowiedziałam dzięki tej publikacji.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Na serwisie OLX jest dużo oszustów, na youtubie można znaleźć...
Czy porada 5 rad, jak poprawnie napisać sprawozdanie pomogła...
Oszczędzanie na co dzień to najlepsze co można zrobić
Tą ksiażke powinien przeczytać kazdy kto chce kupić mieszkanie...