Najlepsze Porady BiznesDlaczego warto wziąć pożyczkę na zakup nieruchomości przez firmę?

Dlaczego warto wziąć pożyczkę na zakup nieruchomości przez firmę?

Dlaczego warto wziąć pożyczkę na zakup nieruchomości przez firmę?

Zakup nieruchomości przez firmę niesie za sobą mnóstwo zalet związanych z posiadaniem poszczególnych budynków biurowych, magazynów, sklepów oraz innych lokali przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej. Zakup nieruchomości współcześnie wiąże się jednak z niemałymi kosztami, sprawiając, że nie każdy może sobie na to pozwolić. W tej sytuacji istnieje możliwość wzięcia pożyczki na zakup nieruchomości dla firm, która przy posiadaniu określonego wkładu własnego charakteryzuje się szczególnie korzystnymi warunkami.


Jakie są zalety zakupu nieruchomości przez firmę?

Zakup nieruchomości przez firmę ma mnóstwo zalet, wśród których jedną z najważniejszych jest prowadzenie działalności gospodarczej we własnej przestrzeni. Pozwala to na swobodne dokonywanie zmian oraz ulepszeń, co bardzo często jest niemożliwe w przypadku wynajmu nieruchomości. W zasadzie właściciel nieruchomości może dowolnie nią zarządzać, w tym wynajmować jej część bądź całość, co umożliwia uzyskanie dodatkowego źródła przychodu. Nie ulega również wątpliwościom, że warto budować majątek firmy i powiększać go o kolejne lokalizacje.

Pożyczka na zakup nieruchomości dla firm

Wzięcie pożyczki na zakup nieruchomości dla firm może być o wiele bardziej korzystne niż wynajmowanie, porównując ze sobą już sam czynsz oraz ewentualną ratę kredytu. Ponadto, będąc właścicielem nieruchomości, możesz dowolnie nią rozporządzać, w tym również sprzedać. Jeśli firma posiada wkład własny, to tego typu pożyczka wyróżnia się szczególnie korzystnymi ratami. W przypadku skorzystania z usług Podkarpackiego Funduszu Rozwoju, kapitał ten wynosi jedynie 10%. Podkarpackie przedsiębiorstwa spełniające ten warunek mogą więc mieć swoją własną nieruchomość z niższymi ratami do spłacania niż w przypadku płacenia czynszu za wynajem zbliżonego metrażem lokalu. Dodatkowo czynsz ma to do siebie, że może rosnąć, zwiększając tym samym comiesięczne koszty utrzymania danej nieruchomości.

Więcej informacji na temat oferty Podkarpackiego Funduszu Rozwoju z siedzibą w Rzeszowie można otrzymać, wchodząc na stronę internetową firmy lub kontaktując się z jej pracownikami telefonicznie, e-mailowo lub bezpośrednio.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
coś w tym jest
porada dość ciekawa
Czy porada Praca zdalna - wady i zalety przydała Ci się ? Może...
Czy inspiracja Jak napisać recenzję? przydała Ci się ? Może...