Najlepsze Porady BiznesDrukowanie z chmury bezpiecznym rozwiązaniem dla biznesu

Drukowanie z chmury bezpiecznym rozwiązaniem dla biznesu

Drukowanie z chmury bezpiecznym rozwiązaniem dla biznesu

Coraz więcej osób pracuje z dala od biura ze względu na wygodę pracy wykonywanej zdalnie lub obowiązek podróżowania w celach biznesowych. Może się zdarzyć sytuacja, że koniecznie będziesz musiał wydrukować ważny dokument czy plan prezentacji w zasadzie na już, a znajdujesz się właśnie poza biurem. Co wtedy? Możesz skorzystać z możliwości drukowania z chmury. Jako że dokumentacja firmowa ma bardzo często charakter poufny, istotna jest tutaj kwestia bezpieczeństwa plików w chmurze. Drukowanie z chmury - czy jest bezpieczne? Zdecydowanie tak. Jeśli chcecie się dowiedzieć dlaczego, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.


Jak przebiega proces drukowania z chmury?

Drukowanie z chmury nie powinno nikomu przysporzyć większych trudności, mimo że może przebiegać nieco inaczej w przypadku korzystania z różnych urządzeń. Kwestia ta jest w głównej mierze uzależniona od danego dostawcy usług w chmurze. W każdym wypadku musisz jednak posiadać drukarkę wyposażoną we właściwą funkcję, dostęp do Internetu oraz smartfon, tablet lub laptop. W przypadku drukarek Brother z wbudowaną funkcją AirPrint należy najpierw włączyć dane urządzenie i nawiązać połączenie z Internetem, a następnie z telefonu (lub innego urządzenia) wybrać odpowiednie parametry, a w końcu opcję drukowania.

Inne rozwiązanie dostarczają drukarki HP z wbudowaną funkcją ePrint, które mają nadane adresy e-mail. Drukowanie z chmury w ich wypadku przebiega właśnie przy ich użyciu. Aby to zrobić, na innym urządzeniu musisz otworzyć nową wiadomość dodawaną na poczcie e-mail, wybrać adres e-mail posiadanej drukarki i wysłać w formie załącznika dokument przeznaczony do wydruku. Następnie powinieneś otrzymać generowaną automatycznie wiadomość e-mail informującą o etapie procesu drukowania.

Dlaczego dane w chmurze są bezpieczne?

Drukowanie z chmury jest bardzo bezpieczne - oczywiście uczulamy, iż najlepiej korzystać z zaufanych dostawców usług w chmurze. Jest to szczególnie ważne w przypadku korzystania z opcji drukowania z chmury przez pracowników czy właścicieli firm w ramach wykonywanego zawodu. Dostawcy usług w chmurze wykorzystują różnego rodzaju zabezpieczenia i ścisłe środki ochrony, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo danych. Oczywiście zawsze istnieje jakieś ryzyko ataku hakerskiego lub wystąpienia awarii, ale to samo może spotkać właściwie każdy serwer. Dostawcy usług w chmurze z reguły stosują jednak kosztowne zabezpieczenia, na które nie mogą pozwolić sobie wszystkie firmy. Drukowanie z chmury stanowi zatem bezpieczne rozwiązanie dla biznesu, usprawniające i ułatwiające pracę wykonywaną nie tylko poza biurem, ale w zasadzie w różnych miejscach na świecie.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
ciekawa porada
ciekawa porada
ciekawa porada
coś w tym jest