Najlepsze Porady BiznesInPost Szybkie Nadania Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

InPost Szybkie Nadania

InPost Szybkie Nadania

Wysłanie paczki kurierem wcale nie jest droższe niż nadanie tradycyjnej paczki pocztowej, a jest przy tym prostsze i szybsze. Nic dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie jeśli można nadać paczkę w Paczkomacie®. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się wysłanie paczki kurierem właśnie z Paczkomatu®? Jak łatwo nadać paczkę korzystając z usług InPost? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.


Paczkomat® - najpopularniejszy sposób nadania przesyłki

W badaniach rynku, przeprowadzonych w kwietniu 2021 roku przez Kantar Polska, aż 70% ankietowanych zadeklarowało, że wybierają Paczkomat® kiedy chcą wysłać paczkę. W poprzedniej fali badania na Paczkomat® wskazywała nieco mniej niż połowa respondentów. Porównywalna liczba decyduje się obecnie nadać paczkę w urzędzie pocztowym lub u kuriera. Dlaczego tak wielu użytkowników decyduje się nadać paczkę w Paczkomacie® i czemu ich liczba tak szybko rośnie? Zapewne w dużym stopniu dlatego, że Paczkomaty® są niezwykle popularne jako sposób doręczenia przesyłki. Badania przeprowadzone przez Gemius dla e-commerce Polska wykazały, że Paczkomat® jest najczęściej wykorzystywaną metodą wysyłki zamówień ze sklepów internetowych. A najlepszym sposobem żeby wysłać paczkę do Paczkomatu® jest nadanie przesyłki w innym Paczkomacie®. Poza tym liczne grono odbiorców oznacza też, że wiele osób zna tą technologię i ma do niej zaufanie. Do popularności tej kategorii usług niewątpliwie przyczynia się też to, że Paczkomat® stoi już niemal na każdym rogu - w całej Polsce jest ich już szesnaście tysięcy, a w większych miejscowościach większość użytkowników ma do najbliższego nie dalej niż pięćset metrów. Przy tym odebrać albo wysłać paczkę z Paczkomatu® można o każdej porze dnia i nocy, siedem dni w tygodniu, a same przesyłki nie są droższe niż tradycyjna paczka pocztowa czy nawet większy list polecony, szczególnie jeśli kurier dostarcza ją do Paczkomatu®, a nie do rąk własnych. Nie bez znaczenia jest też zapewne krótki czas doręczenia przesyłek (według danych operatora 90% z nich jest dostarczanych następnego dnia po nadaniu) oraz to jak łatwo można nadać paczkę za pośrednictwem usługi Szybkie Nadania.

Jak wysłać paczkę przez InPost Mobile

W aplikacji InPost Mobile można szybko i bezproblemowo wygenerować przesyłkę, którą można nadać w dowolnym Paczkomacie® bez etykiety nadawczej. To innowacyjne rozwiązanie przydaje się nie tylko osobom nie posiadającym drukarki, ale także tym, którzy nadają przesyłkę w biegu, spontanicznie, czy z powodu nagłej zmiany planów. Jak nadać paczkę w aplikacji? Wystarczy wybrać ikonę nadania przesyłki na dole ekranu głównego i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Najpierw wybierz typ przesyłki (do Paczkomatu® lub kurierem), a następnie określ jej gabaryt. Tych jest trzy do wyboru, odpowiadające trzem różnym skrytkom Paczkomatu®. Wszystkie mają tą samą wagę maksymalną (25 kg) i różnią się od siebie tylko wysokością, dzięki czemu łatwiej jest ocenić wymiary przesyłki. Dalej wprowadź dane odbiorcy, a następnie nadawcy. To przede wszystkim imię i nazwisko, adres mailowy i numer telefonu. Ten ostatni jest szczególnie ważny, bo to po nim system identyfikuje nadawcę i odbiorcę przesyłki, a w przypadku twoich danych jest on wpisany na stałe. Jeżeli korzystasz z tradycyjnej dostawy przez kuriera, to musisz też wprowadzić dokładne dane adresowe. Natomiast Paczkomat® lub punkt odbioru możesz wybrać z mapy lub skorzystać z wyszukiwarki adresów. Na tym etapie możesz też podać dane do faktury VAT jeśli ci potrzebna. Aplikacja zapamiętuje dane nadawcy i dane do faktur na przyszłość. Na koniec zaakceptuj warunki świadczenia usług i zapłać za przesyłkę. Do wyboru masz płatność BLIKiem, kartą płatniczą i szybkim przelewem online. Teraz zanieść paczkę do dowolnego Paczkomatu®, otwórz jej opis w aplikacji i zeskanuj kod QR skanerem urządzenia. Włóż paczkę do skrytki, która się otworzy. Alternatywnie możesz na ekranie Paczkomatu® wpisać swój numer telefonu i kod nadania, który znajdziesz w opisie paczki w aplikacji oraz w mailu od operatora.

Zamów kuriera Szybkie Nadania online

Kuriera można też zamówić online, korzystając z webowej wersji serwisu Szybkie Nadania. Działa on bardzo podobnie do aplikacji, z tym że wymaga wydrukowania etykiety nadawczej. Nie wymaga natomiast posiadania aplikacji ani zakładania konta i jest wyjątkowo przejrzysty, bo cały mieści się na jednej stronie. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy sporadycznie wysyłają coś kurierem i nie korzystają na co dzień z Paczkomatów®. Jak już wspomniano, cały serwis mieści się na jednej stronie internetowej. Na górze wybieramy typ przesyłki - kuriera lub Paczkomat® - oraz gabaryt w jakim jest paczka, spośród tych samych trzech opcji co w aplikacji. Poniżej wprowadzamy dane odbiorcy i nadawcy, te same co w aplikacji: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail. Oczywiście jeżeli paczkę ma dostarczyć kurier, to trzeba podać dokładny adres dostawy, natomiast jeśli paczka ma być wysłana do Paczkomatu®, to można go wybrać z listy. Na koniec trzeba zaakceptować regulamin i opłacić usługę korzystając z tych samych opcji płatności co w aplikacji. Teraz możesz już pobrać etykietę nadawczą - wydrukuj ją i naklej na paczkę, a następnie zanieś przesyłkę do najbliższego Paczkomatu®. Tu zeskanuj kod kreskowy z etykiety, a otworzą się drzwiczki skrytki, do której możesz włożyć paczkę. Oczywiście możesz też skorzystać z kodu nadania, który dostaniesz mailem od operatora.

Dodaj komentarz

Porada InPost Szybkie Nadania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 732
facebook unlike 1

Czy inspiracja InPost Szybkie Nadania przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema InPost Szybkie Nadania? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Nikodem Szulc
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

hmmm ciekawe


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
Czy porada Jak znaleźć pracę bez doświadczenia? przydała Ci...
Czy inspiracja Pracownik biurowy, na czym polega jego praca?...
Podanie ciężko brzmi, ale wcale nie jest trudne do napisania
porada dość ciekawa