Najlepsze Porady BiznesInPost Szybkie Nadania Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

InPost Szybkie Nadania

InPost Szybkie Nadania

Wysłanie paczki kurierem wcale nie jest droższe niż nadanie tradycyjnej paczki pocztowej, a jest przy tym prostsze i szybsze. Nic dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie jeśli można nadać paczkę w Paczkomacie®. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się wysłanie paczki kurierem właśnie z Paczkomatu®? Jak łatwo nadać paczkę korzystając z usług InPost? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.


Paczkomat® - najpopularniejszy sposób nadania przesyłki

W badaniach rynku, przeprowadzonych w kwietniu 2021 roku przez Kantar Polska, aż 70% ankietowanych zadeklarowało, że wybierają Paczkomat® kiedy chcą wysłać paczkę. W poprzedniej fali badania na Paczkomat® wskazywała nieco mniej niż połowa respondentów. Porównywalna liczba decyduje się obecnie nadać paczkę w urzędzie pocztowym lub u kuriera. Dlaczego tak wielu użytkowników decyduje się nadać paczkę w Paczkomacie® i czemu ich liczba tak szybko rośnie? Zapewne w dużym stopniu dlatego, że Paczkomaty® są niezwykle popularne jako sposób doręczenia przesyłki. Badania przeprowadzone przez Gemius dla e-commerce Polska wykazały, że Paczkomat® jest najczęściej wykorzystywaną metodą wysyłki zamówień ze sklepów internetowych. A najlepszym sposobem żeby wysłać paczkę do Paczkomatu® jest nadanie przesyłki w innym Paczkomacie®. Poza tym liczne grono odbiorców oznacza też, że wiele osób zna tą technologię i ma do niej zaufanie. Do popularności tej kategorii usług niewątpliwie przyczynia się też to, że Paczkomat® stoi już niemal na każdym rogu - w całej Polsce jest ich już szesnaście tysięcy, a w większych miejscowościach większość użytkowników ma do najbliższego nie dalej niż pięćset metrów. Przy tym odebrać albo wysłać paczkę z Paczkomatu® można o każdej porze dnia i nocy, siedem dni w tygodniu, a same przesyłki nie są droższe niż tradycyjna paczka pocztowa czy nawet większy list polecony, szczególnie jeśli kurier dostarcza ją do Paczkomatu®, a nie do rąk własnych. Nie bez znaczenia jest też zapewne krótki czas doręczenia przesyłek (według danych operatora 90% z nich jest dostarczanych następnego dnia po nadaniu) oraz to jak łatwo można nadać paczkę za pośrednictwem usługi Szybkie Nadania.

Jak wysłać paczkę przez InPost Mobile

W aplikacji InPost Mobile można szybko i bezproblemowo wygenerować przesyłkę, którą można nadać w dowolnym Paczkomacie® bez etykiety nadawczej. To innowacyjne rozwiązanie przydaje się nie tylko osobom nie posiadającym drukarki, ale także tym, którzy nadają przesyłkę w biegu, spontanicznie, czy z powodu nagłej zmiany planów. Jak nadać paczkę w aplikacji? Wystarczy wybrać ikonę nadania przesyłki na dole ekranu głównego i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Najpierw wybierz typ przesyłki (do Paczkomatu® lub kurierem), a następnie określ jej gabaryt. Tych jest trzy do wyboru, odpowiadające trzem różnym skrytkom Paczkomatu®. Wszystkie mają tą samą wagę maksymalną (25 kg) i różnią się od siebie tylko wysokością, dzięki czemu łatwiej jest ocenić wymiary przesyłki. Dalej wprowadź dane odbiorcy, a następnie nadawcy. To przede wszystkim imię i nazwisko, adres mailowy i numer telefonu. Ten ostatni jest szczególnie ważny, bo to po nim system identyfikuje nadawcę i odbiorcę przesyłki, a w przypadku twoich danych jest on wpisany na stałe. Jeżeli korzystasz z tradycyjnej dostawy przez kuriera, to musisz też wprowadzić dokładne dane adresowe. Natomiast Paczkomat® lub punkt odbioru możesz wybrać z mapy lub skorzystać z wyszukiwarki adresów. Na tym etapie możesz też podać dane do faktury VAT jeśli ci potrzebna. Aplikacja zapamiętuje dane nadawcy i dane do faktur na przyszłość. Na koniec zaakceptuj warunki świadczenia usług i zapłać za przesyłkę. Do wyboru masz płatność BLIKiem, kartą płatniczą i szybkim przelewem online. Teraz zanieść paczkę do dowolnego Paczkomatu®, otwórz jej opis w aplikacji i zeskanuj kod QR skanerem urządzenia. Włóż paczkę do skrytki, która się otworzy. Alternatywnie możesz na ekranie Paczkomatu® wpisać swój numer telefonu i kod nadania, który znajdziesz w opisie paczki w aplikacji oraz w mailu od operatora.

Zamów kuriera Szybkie Nadania online

Kuriera można też zamówić online, korzystając z webowej wersji serwisu Szybkie Nadania. Działa on bardzo podobnie do aplikacji, z tym że wymaga wydrukowania etykiety nadawczej. Nie wymaga natomiast posiadania aplikacji ani zakładania konta i jest wyjątkowo przejrzysty, bo cały mieści się na jednej stronie. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy sporadycznie wysyłają coś kurierem i nie korzystają na co dzień z Paczkomatów®. Jak już wspomniano, cały serwis mieści się na jednej stronie internetowej. Na górze wybieramy typ przesyłki - kuriera lub Paczkomat® - oraz gabaryt w jakim jest paczka, spośród tych samych trzech opcji co w aplikacji. Poniżej wprowadzamy dane odbiorcy i nadawcy, te same co w aplikacji: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail. Oczywiście jeżeli paczkę ma dostarczyć kurier, to trzeba podać dokładny adres dostawy, natomiast jeśli paczka ma być wysłana do Paczkomatu®, to można go wybrać z listy. Na koniec trzeba zaakceptować regulamin i opłacić usługę korzystając z tych samych opcji płatności co w aplikacji. Teraz możesz już pobrać etykietę nadawczą - wydrukuj ją i naklej na paczkę, a następnie zanieś przesyłkę do najbliższego Paczkomatu®. Tu zeskanuj kod kreskowy z etykiety, a otworzą się drzwiczki skrytki, do której możesz włożyć paczkę. Oczywiście możesz też skorzystać z kodu nadania, który dostaniesz mailem od operatora.

Dodaj komentarz

Porada InPost Szybkie Nadania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 732
facebook unlike 1

Czy inspiracja InPost Szybkie Nadania przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema InPost Szybkie Nadania? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Nikodem Szulc
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

hmmm ciekawe


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Wiele kursów organizowanych są z funduszy europejskich, które...
Czy porada Jak adresować kopertę? przydała Ci się ? Może masz...
ciekawa porada
Czy porada Jak inwestować w złoto? pomogła Ci się ? Może masz...