Najlepsze Porady BiznesJak kupować na OLX? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak kupować na OLX?

Jak kupować na OLX? © pixabay.com

Wiele osób korzysta teraz z OLX. Czasami, kiedy szukamy jakiegoś przedmiotu, który chcemy kupić,  znajdujemy właśnie na OLX. Zastanawiacie się jednak jak kupować na OLX? Czy to jest w ogóle bezpieczne? Nie wiadomo przecież zupełnie kto wystawił ogłoszenie, czy taka osoba w ogóle istnieje. Łatwo bowiem wpaść w pułapkę naciągaczy internetowych.


Zwróć uwagę na kontakt

Na OLX każdy może zamieścić ogłoszenie i co więcej, wcale nie trzeba tam chyba podawać szczegółowych danych kontaktowych. Tak więc czasem w ogóle nie da się sprawdzić, czy osoba wystawiająca dane ogłoszenie w ogóle istnieje. Takie ogłoszenia najlepiej omijać z daleka, chociaż byłaby to jedyna oferta z produktem, którego się poszukuje. Zawsze przeglądając ogłoszenie należy sprawdzić, kto je wystawia i czy dany użytkownik posiada w serwisie jeszcze jakieś inne ogłoszenia, taka opcja jest dostępna na stronce każdego wystawionego na aukcję przedmiotu. Poza tym zawsze trzewa zwracać uwagę na kontakt. Jeżeli nie ma podanego żadnego adresu mailowego, numeru telefonu czy nawet adresu, a kontakt jest tylko poprzez formularz, to sprzedawca może być osobą podejrzaną. Najlepiej kiedy jest podany numer telefonu. Wtedy zawsze dobrze jest skontaktować się telefoniczne z osobą wystawiającą ogłoszenie. Oczywiście to tak naprawdę nie daje żadnej gwarancji, że ogłoszenie jest prawdziwe. Ale cóż, czasem trzeba zaryzykować. W przypadku zakupów poprzez OLX warto też decydować się na płatność przy odbiorze.  Wtedy przynajmniej, kiedy odbieramy przesyłkę, można sprawdzić, czy jest to produkt, który zakupiliśmy.

Dodaj komentarz

Porada Jak kupować na OLX?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 649
facebook unlike 1

Czy nasza porada Jak kupować na OLX? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak kupować na OLX?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Urszula Błaszczyk
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

porada dość ciekawa

Weronika
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Na serwisie OLX jest dużo oszustów, na youtubie można znaleźć wiele przykładów jak oszukiwani są ludzie na tym serwisie. Uważajmy żebyśmy to my nie padli ofiarami takiego oszustwa.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Szukając pracy napotkałem się na wiele ogłoszeń i w 80% razem...
Czy porada Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?...
Czy porada Jak oszczędzać pieniądze? pomogła Ci się ? Może...
Zamówiłam tylko dwie sukienki na czarny piątek.