Najlepsze Porady BiznesJak napisać list motywacyjny? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak napisać list motywacyjny?

Jak napisać list motywacyjny? © pixabay.com

Większość pracodawców wystawiając ogłoszenie o pracę wymaga oprócz CV również listu motywacyjnego, Ta forma zaprezentowania się staje się coraz bardziej popularna, chociaż istnieje od wielu lat. List motywacyjny ma przekonać pracodawcę, że oprócz posiadanego przez nas doświadczenia czy umiejętności, mamy również motywację do pracy. Właściwie zawiera on te informacje, których udzielamy na rozmowie kwalifikacyjnej, tyle, że jest on nieraz kluczowym elementem żeby na taką rozmowę zostać zaproszonym.


Najważniejsze elementy listu motywacyjnego

List motywacyjny warto podzielić na kilka części. W pierwszej napiszmy skąd wiemy o ogłoszeniu o pracę i czego ono dotyczyło oraz o jakie stanowisko się ubiegamy. Nadmieńmy też, że jesteśmy dobrym kandydatem na to stanowisko i zaargumentujmy to stwierdzenie. W kolejnej części wyjaśnijmy dlaczego chcemy aplikować na to stanowisko, jak bardzo może ono wzbogacić nasze doświadczenie, a także rozwinąć nas zawodowo, co uważamy  w nim za zalety. Potem rozwińmy, dlaczego to właśnie my jesteśmy dla przyszłego pracodawcy odpowiednim pracownikiem, zareklamujmy się odpowiednio. Na koniec zakończmy list jednym czy dwoma zdaniami, że czekamy na odpowiedź od pracodawcy. Nie warto się jednak opierać na utartych zwrotach. List motywacyjny musi być oparty na CV, ale prosty i zwięzły. Nie rzucajmy jednak suchych haseł typu jestem kreatywny. Napiszmy raczej, dlaczego jesteśmy kreatywni, gdzie i jak tej kreatywności się nauczyliśmy. Popierajmy słowa argumentami, nawiązujmy do wykonywanych prac. Taki list motywacyjny z pewnością zapewni nam sukces.

Dodaj komentarz

Igor
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Szukając pracy napotkałem się na wiele ogłoszeń i w 80% razem z CV firmy prosiły o przesyłanie również listu motywacyjnego.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Dobrze wiedzieć że istnieje też taka możliwość ubezpieczenia...
Świetna książka - ma w sobie masę porad jak dobrze sprzedać...
Same konkrety dotyczące pisania referatu. Teraz już wiem jak...
Wybór ekipy budującej nasz wymarzony dom jest ważny zwracajmy...