Najlepsze Porady BiznesJak napisać recenzję? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak napisać recenzję?

Jak napisać recenzję? © pixabay.com

Częstym wypracowaniem zadawanym przez nauczycieli szkół średnich jest napisanie recenzji filmu lub książki. Żeby taką recenzję napisać oczywiście należy dany film obejrzeć, a księżkę przeczytać. Poniżej podajemy kilka rad, co powinna zawierać poprawna recenzja i z jakich części powinna się składać.


Ważne elementy recenzji

Recenzja filmu, wydarzenia czy książki musi zawierać pewne części.

Na początku należy wspomnieć jako to film, jaki jest jego reżyser oraz napisać kilka zdań o głównych bohaterach i tematyce. Następnie opisujemy w kolejnym akapicie kilkoma zdaniami o czym dokładnie był film, jakie były jego główne wątki. Recenzja nie musi zawierać zakończenia filmu, możemy dojść do pewnego etapu i zakończyć go zdaniem otwartym.

Kolejną częścią powinna być ocena, subiektywna. Należy napisać, czy film się nam podobał, jakie były jego mocne strony np. gra aktorska, kostiumy, miejsca, w których toczyła się akcja, muzyka. Warto podać także słabe strony filmu, czyli to, co według nas mogło być lepiej zrobione czy przedstawione.

Po tej ocenie napiszmy czy obejrzelibyśmy ten film jeszcze raz i czy go polecamy. Warto dodać komu ten film może się spodobać i co zyskamy poprzez jego obejrzenie.

Recenzja składa się bowiem z wersji opisowej i subiektywnej oceny osoby, która ją pisze. Jeśli nie pamiętamy dokładnie fabuły filmu czy nie zapisaliśmy nazwisk grających w nim aktorów, bez problemu sprawdzimy je w internecie. Recenzja nie jest trudnym gatunkiem tekstu. Pamiętajmy jednak, żeby zachować jej przejrzystość i gramatyczny ład zdań.

Dodaj komentarz

Porada Jak napisać recenzję?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 384
facebook unlike 1

Czy inspiracja Jak napisać recenzję? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak napisać recenzję?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Jeremi Rutkowski
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

porada dość ciekawa


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Szukając pracy napotkałem się na wiele ogłoszeń i w 80% razem...
hmmm ciekawe
Czy nasza porada Jak obliczyć średnią? przydała Ci się ? Może...
Czy opis porady Czym zajmuje się w pracy menedżer lotniska?...