Najlepsze Porady BiznesJak oszczędzać pieniądze? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak oszczędzać pieniądze?

Jak oszczędzać pieniądze? © pixabay.com

Oszczędzanie pieniędzy nie jest łatwe. W szczególności jeśli nie zarabiamy wiele, może nam się wydawać niemal niemożliwe zaoszczędzenie jakiejkolwiek kwoty. Jednak każdy może nieco zaoszczędzić, oczywiście jeden więcej, a drugi mniej, ale na pewno można spróbować i zastosować się do kilku podanych wskazówek.


Nie marnuj jedzenia

Może Ci się to wydywać mało znaczące, ale co roku marnowane jest coraz więcej jedzenia. Zdarza Ci się iść na zakupy po jedną rzecz i kupować całą siatkę? Nie wiesz później co zrobić z jedzeniem, które leży w lodówce i już wcale nie masz na nie tak dużej ochoty jak w sklepie? Zacznij robić listy potrzebnych produktów i tylko według nich rób zakupy. Poza tym nie chodź do sklepu głodny. Wówczas kupujesz więcej, bo Twój organizm domaga się jedzenia. Jeśli kupisz tylko to, co Ci potrzebne, jedzenie nie będzie się marnować. Postaraj się także kupować na bieżąco świeże produkty, tyle, ile zjesz. Nie gromadź jedzenia, bo nim się objerzysz może już mieć przedawnioną datę spożycia. 

Korzystaj z wyprzedaży

Chcesz się modnie ubierac i lubisz kupować kosmetyki różnych marek? Zastanów się ile z tych rzeczy jest Ci tak naprawdę potrzebnych. Pozwalaj sobie raz na jakiś czas na zakupy dla przyjemności, ale nie rób ich cały czas. Korzystaj z róznych przecen i wyprzedaży. Zakładaj karty stałego klienta, za które dostaniesz rabaty. Tak robione zakupy nie zrujnują Twojego budżetu i pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy.  Nie kupuj też rzeczy z nowych kolekcji, bo zawsze są droższe. Poczekaj aż będą na wyprzedaży, wtedy kupisz je w przystępnej cenie. 

Odkładaj co miesiąc

Oblicz ile pieniędzy trzeba Ci na jedzenie, ile na inne środki. Zapłać rachunki i niezbędne opłaty. Teraz sprawdź ile Ci zostało. Staraj się co miesiąc odkładać pewną sumę pieniędzy. Nie musi ona być duża. Może w miarę upływu czasu uda Ci się nieco więcej oszczędzać. Odkładaj pieniądze do skarbonki albo pudełeczka. Zobaczysz z czasem, że oszczędności zaczną rosnąć, może nie szybko, ale systematycznie. Przeznacz po jakimś czasie zaoszczędzoną kwotę na dowolny cel. Wtedy kup sobie coś ładnego albo zainwestuj w marzenia. Na pewno da Ci to jeszcze większą motywację do oszczędzania.

Dodaj komentarz

Porada Jak oszczędzać pieniądze?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 495
facebook unlike 1

Czy porada Jak oszczędzać pieniądze? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak oszczędzać pieniądze?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Stefan Szczepański
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

porada dość ciekawa

Filip
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Jeśli mamy miejsce na panele słoneczne to zachęcam do montażu pozwoli nam to na zaoszczędzenie pieniędzy.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Karta kredytowa już kilka razy uratowała mnie w awaryjnych...
Czy porada Jak wybrać program do fakturowania? przydała Ci się...
ciekawe może i tak...
Przydatny artykuł