Najlepsze Porady BiznesJak poprawnie rozliczyć PIT?

Jak poprawnie rozliczyć PIT?

Jak poprawnie rozliczyć PIT?

Koniec Lutego już za nami co oznacza że każdy dostał już swoje PIT-y za poprzedni rok 2017. Do końca Kwietnia są co roku terminy do rozliczenia się z Państwem i sporządzenia oraz przesłania rocznego PIT, jednak wyjątkowo w roku 2018 termin zostanie przesunięty do 2 maja skoro 30 kwietnia wypada w sobotę. Wiele osób się na tym nie zna lub nie ma czasu się zajmować tym, jednak są proste sposoby na rozliczeniem się poprawnie i szybko bez dodatkowych kosztów dla księgowych. Z naszymi poradami rozliczysz się szybko, a im szybciej tym lepiej skoro może być szansa na dostanie zwrotu od Państwa :)


1) Organizacja dokumentów

Do całorocznego rozliczenia potrzebne Ci wszystkie PIT-y. Istnieje kilka rodzajów zeznań podatkowych, jak PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39, które musisz dostać od wszystkich pracodawców. Jeśli jeszcze nie dostałeś to zgłoś to pracodawcy. Może się narazić na konflikt z prawem wynikającym z kodeksu karnego skarbowego i zostać ukaranym karą grzywną w wysokości nawet do 27.720 złoty. 
Warto pamiętać że jeśli nie dostałeś zeznań podatkowych od pracodawcy to Cię nie zwalnia z obowiązku rozliczania się. Jeżeli się nie rozliczysz grozi Ci również kara grzywna i naliczanie odsetek.

2) Ulgi podatkowe

Dla rodzin z dziećmi jest możliwość odliczenia 1112 złoty za każde dziecko w rodzinie, jednak najpopularniejszą ulgą w naszych czasach to oczywiście na Internet. Jeśli możesz to udowodnić papierami to możesz sobie odliczyć Twoje wydatki na Internet nawet do 760 złoty. 
Warto więc mieć wszystkie papiery zawsze przy sobie i dobrze zorganizowane.

3) Rozliczenie on-line

W ostatnich latach bardzo popularne stało się rozliczanie się internetowo. Wystarczy że wpiszesz w swoją przeglądarkę "rozliczenie PIT" i wiele pojawią się wszystkie możliwe strony, które pomogą Ci się rozliczyć. Przykładowe strony to https://www.e-pity.pl, http://www.pit.pl czy https://www.pitax.pl/. Wszystkie strony są przejrzyste i przeprowadzą Cię przez proces tworzenia rocznego PIT bardzo łatwo i szybko.

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Karta kredytowa już kilka razy uratowała mnie w awaryjnych...
niee umiem napisać referatu na temat typów klimatycznych w...
Wybór ekipy budującej nasz wymarzony dom jest ważny zwracajmy...
Super rady jak przygotować się do rozmowy.