Najlepsze Porady BiznesJak przygotować się do sprzedaży mieszkania? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?

Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania? Mieszkanie

Nie wiesz jakie formalności musisz spełnić, aby sprzedać komuś mieszkanie? Jest to niecodzienna sytuacja, która wymaga od nas odpowiedniego skupienia, a także mobilizacji — czeka nas trochę pracy, zanim mieszkanie zostanie oddane do użytku drugiej osobie. Poniżej przedstawiamy kilka łatwych sposobów, dzięki którym przygotujesz się do sprzedaży mieszkania, które szybko natrafi na odpowiedniego kupca.


1. Wymelduj się z mieszkania
Niezwykle ważnym aspektem urzędowym jest wymeldowanie wszystkich osób, które zamieszkują obecnie mieszkanie, ponieważ jeżeli w mieszkaniu będzie ktoś zameldowany, uniemożliwi ci to podpisanie umowy z kupującym. Należy złożyć wniosek do Urzędu Meldunkowego, który potwierdzi, że wszystkie osoby z lokalu zostały wymeldowane — na wydanie takiego wniosku czeka się od tygodnia do dwóch tygodni, dlatego warto, jest wziąć tą sprawę pod uwagę, jeżeli planujesz sprzedaż mieszkania.

2. Odnów mieszkanie
Przed wystawieniem oferty ze zdjęciami powinieneś odpowiednio odnowić mieszkanie, aby prezentowało się nadzwyczaj korzystnie. Pomaluj ściany oraz umyj podłogi — takie działania nie są związane z dużym kosztem, a mogą nie tylko zachęcić kupców, ale również znacznie podnieść cenę mieszkania w górę. Ponadto zadbaj o odpowiedni zapach panujący w mieszkaniu.

3. Zrób profesjonalne zdjęcia
Profesjonalne i atrakcyjne zdjęcia to podstawa do uzyskania mnóstwa ofert od potencjalnych kupców. Zdjęcia powinny być zrobione w dzień — warto zadbać o dobrej jakości aparat, aby nie były one niewyraźne lub rozmazane. Powinieneś ukazać najważniejsze atuty mieszkania, tj. jasność i przestronność oferowanego wnętrza, duży balkon, a może nowe i szczelne okna.

4. Plan mieszkania
Warto sporządzić plan mieszkania, aby kupujący mieli w dodatku możliwość sprawdzenia, czy rozkład pomieszczeń im odpowiada. Nie musisz do tego celu zamawiać architekta, wystarczy, że sam w odpowiednim programie nakreślisz z grubsza wymiary, a także kształt przestrzeni. Postaraj się jednak zachować proporcje poszczególnych pomieszczeń, tj. jeżeli pokój jest kwadratowy, to nie przedstaw go jako przestrzeń prostokątną.

5. Informacje
Postaraj się zebrać wszystkie informacje o miejscu wyznaczonym na sprzedaż, tj. rok budowy budynku, a także materiały, z którego jest wykonany; stan instalacji oraz sposób ogrzewania; dostęp do internetu, telewizji kablowej i satelitarnej, a także czas dojazdu do centrum miasta, środki komunikacji czy głośność panującą zazwyczaj w budynku.

6. Wyceń mieszkanie
Nie podawaj kwot z kosmosu. Jeżeli nie orientujesz się w cenach mieszkań dostępnych na rynku, powinieneś zwrócić się do profesjonalisty, który będzie w stanie wycenić twój lokal. Cenę mieszkania warto delikatnie zawyżyć, aby później klient mógł się potargować o niższą cenę, która dla ciebie i tak będzie nadzwyczaj korzystna.

7. Nie tylko pośrednik, ale i portale internetowe
W dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do internetu jest nieograniczony, warto wykorzystać niektóre portale do wstawiania ogłoszeń — zazwyczaj są one darmowe. W takim wypadku możesz liczyć na mnóstwo telefonów od osób, które codziennie przeglądają takie portale.

Dodaj komentarz

Porada Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 279
facebook unlike 1

Czy porada Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Robert Król
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

ciekawa porada


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Dobrze napisane, zgadzam się z wszystkim - opisane kwestie na...
ciekawa porada
Czy porada Jak napisać podanie? przydała Ci się ? Może masz...
Zawsze zamawiam przesyłki do paczkomatu, jest to dla mnie...