Najlepsze Porady BiznesJak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną?

Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną? Rozmowa kwalifikacyjna

Wysłanie CV oraz napisanie listu motywacyjnego to pierwszy krok w kierunku zdobycia nowej pracy, kolejnym jest rozmowa kwalifikacyjna, na której możesz się odpowiednio zaprezentować przyszłemu pracodawcy — to od niej zależy czy dostaniesz pracę, czy niestety będziesz musiał szukać dalej. Niezwykle dużo zależy od tego pierwszego spotkania, dlatego należy odpowiednio się do niego przygotować, aby wypaść jak najlepiej i pokazać swoją najlepszą stronę. Zastosuj się do poniższych porad, a na pewno dostaniesz twoją pracę marzeń!


1. Lepiej kilka minut przed czasem, niż po czasie
Spóźnienie się na rozmowę kwalifikacyjną to jedna z najgorszych rzeczy, która świadczy o twoim niezorganizowaniu i mówi twojemu pracodawcy, że prawdopodobnie nie będziesz punktualnie przychodził na czas do pracy. Lepiej wyjść kilka minut wcześniej, aby nie spóźnić się na autobus lub nie utknąć w korkach.

2. Zadbaj o pierwsze wrażenie
Punktualność to nie wszystko! Niezwykle ważny jest także odpowiedni ubiór — nazbyt swobodny, nieco bardziej elegancki i skromny. Musisz popisać się opanowaniem, a także uprzejmością względem osób, z którymi będziesz miał do czynienia. Pamiętaj, aby nazbyt się nie wyperfumować, ponieważ duszący zapach nie będzie sprzyjał przyjaznej atmosferze.

3. Pytania i odpowiedzi
Dokładnie przestudiuj stronę internetową firmy, do której się udajesz, aby być zorientowanym w zakresie oferowanych usług, a także wykonywanych zadań, dzięki czemu będziesz przygotowany na różnorodne pytania, które mogą paść na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeżeli jest to twoja pierwsza praca i nie masz za sobą doświadczenia zawodowego, nie zapomnij wspomnieć o praktykach, które odbywałeś na studiach lub różnorodnych kursach, na które uczęszczałeś, a są związane z zawodem. Twój głos odpowiadając na pytania, powinien być pewien — bez cienia zawahania.

4. Nie unikaj wzroku rozmówcy
Postaraj się nie unikać wzroku twojego przyszłego pracodawcy — na pytania odpowiadaj stonowanym głosem i staraj się nawiązywać kontakt wzrokowy, aby pracodawca widział w twoich oczach, że słowa, które wypowiadasz, są prawdą. Mów w sposób zwięzły i jasny — zbyt zawiły język może wskazać na to, że chcesz się popisać swoją elokwencją i inteligencją.

5. Wykaż zainteresowanie
Pokaż, że stanowisko, o które się ubiegasz, rzeczywiście cię interesuje — zadaj pytania na temat twoich przyszłych obowiązków oraz możliwości rozwoju, ewentualnych awansów i perspektyw. Staraj się subtelnie podchodzić do kwestii wynagrodzenia, jednakże koniecznie o nie zapytaj.

Dodaj komentarz

Tymon
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Super rady jak przygotować się do rozmowy.

~Bartek
Dodano:
0
0

Zawsze stresowałem się na rozmowach o pracę. Dobre i przydatne porady.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
W okresie pandemii wiele osób zdecydowało przenieść swój...
Dobry artykuł na temat pożyczki dla firmy.
Super rady jak przygotować się do rozmowy.
Zawsze stresowałem się na rozmowach o pracę. Dobre i przydatne...