Najlepsze Porady BiznesJak wybrać najlepsze konto studenckie?

Jak wybrać najlepsze konto studenckie?

Jak wybrać najlepsze konto studenckie? Student

Młodzież oraz studenci to grupy osób, które niezwykle często są kuszone atrakcyjnymi ofertami przez banki, aby założyć właśnie u nich rachunek osobisty. Najczęściej formą decydującą podczas wyboru banku nie jest dobra oferta, lecz zestaw gadżetów lub zniżki udzielane na niektóre usługi, które oferuje młodym bank. Jednakże przed założeniem rachunku osobistego należy dokładnie zapoznać się z umową, a także tzw. drobnym druczkiem, w którym zawarte są najważniejsze informacje — później nie będziemy czuć się oszukani, ani rozczarowani. Zanim skusimy się na atrakcyjną ofertę banku, dowiedz się o kilku ważnych sprawach.


1. Dla kogo przeznaczone jest konto?
Nieraz konto studenckie może być otwarte tylko w przypadku, jeżeli nie posiadasz już konta w tym banku, niezwykle często konta oszczędnościowe założone przez rodziców, którzy wpłacają tam środki przeznaczone na twoją edukację, mogą ze startu cię eliminować z promocji. Na samym początku zwróć uwagę, do kogo kierowana jest oferta.

2. Ograniczenia czasowe
Zazwyczaj rachunek osobisty założony podczas trwania promocji ograniczony jest czasowo — musisz założyć konto, nie przekraczając odpowiedniego terminu. Upewnij się, że nie posiadasz starych informacji, aby nie powziąć niekorzystnej inwestycji.

3. Skrupulatnie przeczytaj regulamin
Regulamin powinien być twoją obowiązkową lekturą, ponieważ to w nim znajdziesz wszystkie warunki promocji, a także „haczyki”, o których nie miałeś pojęcia, rozmawiając z konsultantem lub czytając ulotkę reklamową. Szczegółowo zapoznaj się z regulaminem, aby później nie być rozczarowanym.

4. Jakość konta studenckiego
Przed wyborem odpowiedniego konta zorientuj się, który bank ma najkorzystniejszą ofertę bez promocji, ponieważ kiedyś przestanie ona obowiązywać i będziesz zmuszony działać na normalnych warunkach lub szukać kolejnego banku, w którym będziesz mógł otworzyć rachunek. Zorientuj się, czy wybierany przez ciebie bank oferuje dobre warunki, aby zostać w nim na dłużej.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
Zastanawiałam się ostatnio jak zastrzec znak towarowy....
Fajny poradnik.
Przydadzą się te rady na pisanie referatu.
Wybierając agencje pamiętajmy aby sprawdzić ją, żeby nie...