Najlepsze Porady BiznesJak wypełnić wniosek 500 plus? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak wypełnić wniosek 500 plus?

Jak wypełnić wniosek 500 plus? © pixabay.com

Rodzina 500 plus to program, który zapewnia 500 zlotych miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. Pieniądze są pobierane aż do ukończenia przez nie pełnoletności. Na pierwsze dziecko również można pobierać zasiłek, jednak należy wykazać wówczas trudna sytuację finansową. Wniosek ma aż 12 stron i trzeba go poprawnie wypełnić. Tłumaczymy więc jak to zrobić. 


Część pierwsza- dane osobowe

Najpier wypełniamy rubrykę z organem, do którego wniosek złożymy. Powinien to być urząd gminy lub miasta, w zależności od tego, gdzie mieszkamy. Następnie podajemy swoje dane oraz zaznaczamy kratkę czy ubiegamy się o pieniądze na pierwsze dziecko czy na drugie lub kolejne. Kojenym krokiem jest podanie danych drugiego dziecka, którenie ukończyło 18-tego roku zycia i kolejnych dzieci. Jeśli ubiegamy się o pieniądze na pierwsze dziecko pozostawiamy tę część pustą. Potem wystarczy częśc danych powtórzyć, czyli podać pełen skład rodziny ubiegającej się o dotację. Zaznaczamy również kratki czy mieszkamy w Polsce czy za granicą. Podajemy także numer konta bankowego i nazwę banku, by dostać przelewem świadczenia. 

500+ na pierwsze dziecko

W części pierwszej należy zaznaczyć kwadrat, że ubiegamy się o pieniądze na pierwsze dziecko. Następnie wypełniamy tabelę z danymi osobowymi dziecka. Kiedy nasze dziecko jest niepełnosprawne, wypełniamy również punkt 5.

Kolejne kroki- inne świadczenia i dochody

W punkcie 7. podajemy organ, do którego odprowadzamy pieniądze na ubezpieczenie zdrowotne np.: ZUS czy KRUS. Kolejno uzupełniamy zeznanie płacenia innych świadczeń np.: alimentów na rzecz osób spoza rodziny, wskazujemy również na inne źródła dochodów rodziny. Zaznaczamy również czy w ubiegłym roku kalendarzowym uzyskaliśmy lub utraciliśmy dochód np.: strata pracy przez członka rodziny. Niestety wniosek trzeba wypełniac do roku w całości, więc musimy przygotować się na ponowne jego uzupełnianie, aż do skończenia pełnoletności dzieci. 

Dodaj komentarz

Ewa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Fajny poradnik.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
Dobry artykuł na temat pożyczki dla firmy.
Karta kredytowa już kilka razy uratowała mnie w awaryjnych...
Przy takich pożyczkach pamiętajmy aby dobrze przeczytać umowę,...
Na serwisie OLX jest dużo oszustów, na youtubie można znaleźć...