Najlepsze Porady BiznesJak zaadresować list? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak zaadresować list?

Jak zaadresować list? © pixabay.com

Listy były kiedyś jedyną formą komunikacji, kiedy jeszcze nie było ani telefonów ani internetu. Wówczas taki list przemierzał nieraz bardzo długą drogę zanim trafił do nadawcy. Obecnie listy wyparły e-maile, bo są szybkie i pozwalają na wstawienie załączników z komputera. Jednak warto wiedzieć jak zaadresowaćlist, by móc go wysłać na wiele okazji.


Jaką wartość ma list?

Umiejętnośc adresowania listu może się wydawać niepotrzebna, bo nie zamierzamy go wysyłać. Jednak warto się z nią zapoznać, bo list ma unikatową wartość. Napisany do kogoś potrafi sprawić dużą przyjemność. Dlaczego? Ponieważ włożyliśmy w niego swoją pracę i trud. W dodatku taki na ładnym papierze czy ozdobnej papaterii jest piękną pamiatką. Kiedyś po wielu latach będzie mozna na niego spojrzeć i pomyśleć ciepło o nadawcy. Kiedy e-maile giną gdzieś w przestrzeni internetu, list może przetrwać długie lata. Jest on najlepszym sposobem na wyrażenie naszych uczuć.

Adresowanie listu w kilku krokach

Na przodzie koperty, na środku lub w prawej dolnej cześci piszemy imię i naziwsko osoby, do której wysyłamy list oraz jej adres składający się z nazwy ulicy lub miejscowości, numeru domu oraz mieszkania i kodu pocztowego z odpowiednim oddziałem poczty. Jeśli wysyłamy list za granicę przyda się również nazwa państwa. Poza tym na odwrocie, w górnej części lub w lewym górnym roku przedniej wpisujemy analogicznie nasze dane. Nie tylko sprawi to, że adresat będzie wiedział od kogo dostanie list, ale też w razie jego nie dostarczenia, wróci do nas w nienaruszonym stanie. Zdarza się bowiem tak, że adresat zmienił miejsce zamieszkania i ktoś list zwróci na pocztę.

Dodaj komentarz

Porada Jak zaadresować list?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 558
facebook unlike 1

Czy porada Jak zaadresować list? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zaadresować list?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Rafał Cieślak
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

coś w tym jest


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Czy porada Kim jest księgowy? pomogła Ci się ? Może masz jakiś...
hmmm ciekawe
Czy inspiracja Jak napisać życiorys? pomogła Ci się ? Może...
Zastanawiałam się na czym polega praca księgowego przed...