Najlepsze Porady BiznesJak zaadresować list?

Jak zaadresować list?

Jak zaadresować list? © pixabay.com

Listy były kiedyś jedyną formą komunikacji, kiedy jeszcze nie było ani telefonów ani internetu. Wówczas taki list przemierzał nieraz bardzo długą drogę zanim trafił do nadawcy. Obecnie listy wyparły e-maile, bo są szybkie i pozwalają na wstawienie załączników z komputera. Jednak warto wiedzieć jak zaadresowaćlist, by móc go wysłać na wiele okazji.


Jaką wartość ma list?

Umiejętnośc adresowania listu może się wydawać niepotrzebna, bo nie zamierzamy go wysyłać. Jednak warto się z nią zapoznać, bo list ma unikatową wartość. Napisany do kogoś potrafi sprawić dużą przyjemność. Dlaczego? Ponieważ włożyliśmy w niego swoją pracę i trud. W dodatku taki na ładnym papierze czy ozdobnej papaterii jest piękną pamiatką. Kiedyś po wielu latach będzie mozna na niego spojrzeć i pomyśleć ciepło o nadawcy. Kiedy e-maile giną gdzieś w przestrzeni internetu, list może przetrwać długie lata. Jest on najlepszym sposobem na wyrażenie naszych uczuć.

Adresowanie listu w kilku krokach

Na przodzie koperty, na środku lub w prawej dolnej cześci piszemy imię i naziwsko osoby, do której wysyłamy list oraz jej adres składający się z nazwy ulicy lub miejscowości, numeru domu oraz mieszkania i kodu pocztowego z odpowiednim oddziałem poczty. Jeśli wysyłamy list za granicę przyda się również nazwa państwa. Poza tym na odwrocie, w górnej części lub w lewym górnym roku przedniej wpisujemy analogicznie nasze dane. Nie tylko sprawi to, że adresat będzie wiedział od kogo dostanie list, ale też w razie jego nie dostarczenia, wróci do nas w nienaruszonym stanie. Zdarza się bowiem tak, że adresat zmienił miejsce zamieszkania i ktoś list zwróci na pocztę.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Zamówiłam tylko dwie sukienki na czarny piątek.
Wiele kursów organizowanych są z funduszy europejskich, które...
Karta kredytowa już kilka razy uratowała mnie w awaryjnych...
W internecie coraz większą popularność zyskują blogi, jestem...