Najlepsze Porady BiznesJak zarabiać na blogu? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zarabiać na blogu?

Jak zarabiać na blogu? © pixabay.com

Masz juz bloga i chcesz żeby przynosił on korzyści? Chcesz założyć bloga i zająć się nim profesjonalnie, by zacząć dzieki niemu zarabiać? Wcale nie jest to takie łatwe. Jednak nie możesz się też zniechęcać na samym początku. Na blogu można zarobić, należy jednak zastosować się do kilku wskazówek. 


Zdobądź czytelników

Blogów w sieci jest mnóstwo. Istnieje wiele bardzo popularnych blogów, jak i tych pisanych tylko dla idei samego prowadzenia bloga. Jak zdobyć czytelników bloga? Po pierwsze Twoje artykuły muszą być ciekawe i w pewien sposób przydatne. Albo będą służyły jako porady albo jako inspiracja albo po prostu poprawiały czytelnikom humor. Staraj się pisać ciekawie, w miarę zwięźle i prowadź dyskusje z czytelnikami. Jesli będą Cię o coś pytać w komentarzach, odpowiadaj. Wdawaj sie w dyskusje na tematy, w których dobrze się czujesz. Blog musi być Twoją pasją. Wybierz więc tematykę, którą się interesujesz. Udostępniaj też swoje posty w mediach społecznościowych. Zareklamuj sibie i swoje teksty w sieci. 

Teraz zacznij zarabiać

Jesli Twój blog jest ciekawy, ma wiele wejśc w ciągu dnia, masz stałych czytelników i piszesz naprawdę dobre teksty, możesz przyciągnąć reklamodawców. Jednym ze sposobów na zarabianie są artykuły sponsorowane. Możesz zapraszać do współpracy firmy, które działają w branży zgodnej z tematyką Twojego bloga lub też czekać na ich oferty. Kiedy opublikujesz pierwszy z artykułów sponsorowanych, z pewnością pojawią się propozycje kolejnych. Dobry sposób na zarabianie na blogu to także skorzystanie systemów reklamowych np.: Ad Sense. Reklamodawcy sami mogą też zacząć zgłaszać się z ofertami. Jednak nie przyjmuj wszystkich. Jeśli wypełnisz stronę reklamami, czytelnicy zostaną zniechęceni do jej odwiedzin. Następnie możesz się zając linkowaniem konkretnych produktów w tekstach. Firmy je oferujące wypłacać Ci będą prowizję za ich zakup lub nawet wejście do sklepu online. Zalezy to od tego, w jaki sposób się z nimi dogadasz. 

Dodaj komentarz

Filip
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

W internecie coraz większą popularność zyskują blogi, jestem kucharzem i sam zastanawiam się czy nie założyć takiego bloga z przepisami kulinarnymi.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Zawsze zamawiam przesyłki do paczkomatu, jest to dla mnie...
Mega słabe, daje 1 gwiazdkę
Zastanawiałam się ostatnio jak zastrzec znak towarowy....
W internecie coraz większą popularność zyskują blogi, jestem...