Najlepsze Porady BiznesJakie są najpopularniejsze firmy kurierskie w Polsce? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jakie są najpopularniejsze firmy kurierskie w Polsce?

Jakie są najpopularniejsze firmy kurierskie w Polsce?

Z roku na rok obserwujemy wzrost liczby firm kurierskich, działających na polskim rynku. Ten trend nie dziwi, ponieważ także Polacy coraz chętniej z takich usług korzystają. W dobie pandemii przyzwyczailiśmy się do robienia zakupów przez Internet oraz przekazywania różnych rzeczy właśnie za pośrednictwem kuriera. No ale które firmy są najlepsze? Kto oferuje najkorzystniejsze ceny i najszybszą dostawę? Zamów kuriera na Globkurier.pl i przekonaj się sam. Prezentujemy ranking firm kurierskich.


Najkorzystniej przez pośrednika

Globkurier.pl to pośrednik, dzięki któremu można znaleźć najtańszą usługę kurierską na rynku. Wystarczy wejść na jego stronę i wypełnić gotowy formularz. Należy w nim podać szczegółowe informacje na temat przesyłki, w tym kraj jej nadania, kraj odbioru, wielkość, wagę, a także liczbę wysyłanych sztuk. Na podstawie zebranych danych pośrednik ustali natomiast, która firma kurierska posiada najkorzystniejszą ofertę dla takiej wysyłki. Globkurier.pl cieszy się ogromną popularnością wśród klientów. Dzięki niemu można zaoszczędzić na wysyłce, a przy okazji nie przegapić wszelkich, dostępnych promocji. Pośrednik działa bowiem jako agregator wysyłkowy dla klientów i firm z różnych branż, dzięki czemu może negocjować z firmą kurierską atrakcyjne stawki. Co ciekawe, Globkurier.pl oferuje ceny nawet o 70 procent niższe, niż bezpośrednio u przewoźnika. To gigantyczna różnica. Firma Globkurier.pl skupia oferty około 50 firm kurierskich. Umożliwia przy tym wygodne nadawanie przesyłek oraz zbiorcze generowanie listów przewozowych. Dla stałych klientów oferuje też książkę adresową oraz praktyczne szablony przesyłek. Zamów kuriera na https://www.globkurier.pl  jeszcze dzisiaj!

Prawdziwy top firm kurierskich

Jak już wspominaliśmy Globkurier.pl współpracuje z około pięćdziesięcioma firmami kurierskimi. Do najpopularniejszych, a zarazem najwyżej ocenianych należą DHL, Paczka w ruchu oraz InPost. Ta pierwsza jest jedną z najstarszych firm kurierskich działających w Europie. Powstała w 1969 roku w Niemczech. Zaczęła jako niewielka firma. Dzisiaj jest natomiast liderem na światowym rynku międzynarodowych usług ekspresowych oraz logistyki. Z kolei Paczka w ruchu jako usługa jest stosunkową nowością. Sama firma RUCH znana jest jednak od lat. Powstała już w 1918 roku jako Polskie Towarzystwo Księgarni Kolejowych RUCH. Najczęściej kojarzymy ją z popularnymi do końca lat 90. kioskami, w których można było kupić prasę, papierosy, napoje i inne drobiazgi. InPost natomiast należy do grupy kapitałowej Integrer.pl S.A. To operator logistyczny, dysponujący siecią znanych paczkomatów, które umożliwiają całodobowe samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek. Podobno InPost posiada dzisiaj około 9000 paczkomatów, rozsianych po całej Polsce. Zamów kuriera i przetestuj ich usługi!

Ich też chętnie wybierają klienci

W rankingu najlepszych firm kurierskich na dalszych miejscach znajdują sie natomiast takie podmioty, jak DPD, FedEx, GLS oraz UPS. To również firmy, które kojarzymy z licznych reklam oraz samochodów dostawczych, jeżdżących po całej Polsce. DPD to również firma polska, będąca częścią międzynarodowej sieci kurierskiej. Podobno każdego dnia w skali światowej doręcza ona około 5,3 milionów przesyłek. FedEx z kolei jest jedną z najpopularniejszych, amerykańskich firm kurierskich. Chwali się zasięgiem ogólnoświatowym, obejmującym aż 220 krajów i terytoriów. Powstała natomiast w 1971 roku w Little Rock w stanie Arkansas. GLS także należy do kręgu rekinów branży kurierskiej. Powstała w 1997 r. i oferuje swoim klientom krajowe i międzynarodowe rozwiązania w zakresie transportu paczek. Dzisiaj działa na obszarze około 40 krajów. W tej grupie wymieniliśmy jeszcze UPS. Podobno jej działalność rozpoczęła się od pożyczki 100 dolarów na rozpoczęcie małej firmy transportowej. Z pewnością ktoś, kto wówczas te pieniądze pożyczał, nie miał pojęcia, że po pewnym czasie przedsiębiorstwo zyska tak duży rozgłos i ogromną popularność. Oczywiście Globkurier.pl oferuje usługi nie tylko tych największych i najbardziej znanych firm kurierskich. Proponujemy też współpracę z mniejszymi podmiotami, takimi jak Erontrans, Geis Global Logistics, Hellmann, Meest i wieloma innymi. One również zapewniają niezwykle atrakcyjne ceny i możliwości wysyłki, a nadto są wysoko oceniane przez klientów. Zamów kuriera na stronie Globkurier.pl.

Dodaj komentarz

Ilona
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Zawsze zamawiam przesyłki do paczkomatu, jest to dla mnie idealna opcja.

Jola
Dodano:
0
0

Często korzystam z firm kurierskich, najczęściej są to DHL, DPD lub InPost. Przesyłki dostarczane są w szybkim czasie.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Jestem na początku współpracy z wymienioną w artykule agencją...
Ja osobiście do takich działań skorzystałem z usług agencji...
Dzisiaj w moim środowisku już chyba nie da się obejść bez...
Kilkukrotnie korzystałam z usług rzeczoznawcy, polecam.