Najlepsze Porady BiznesJakie znacie sposoby na oszczędzanie?

Jakie znacie sposoby na oszczędzanie?

Jakie znacie sposoby na oszczędzanie? © pixabay.com

Nie potrafisz oszczedzać? Za kazdym razem gdy dostaniesz odrobinę gotówki od rodzicow, dziadków, czy nawet trochę sobie dorobisz, natychmiast wydajesz pieniądze? Gdy tylko masz przy sobie odrobinę gotówki, nagle wszystko wydaje Ci się potrzebne i niezbędne? Nowe spodnie, nowy telefon, wyjście ze znajomymi na miasto. Nie wiesz co zrobić aby zaoszczędzic choć trochę gotówki? Wykorzystaj nasze podpoweidzi a na pewno uda Ci się oszczędzić.


Wyznaczenie potrzeb

Na początku zastanów się jakich rzeczy naprawdę potrzebujesz. Zapewne wiele z nich jest Ci zupełnie niepotrzebnych. Wybierając się na zakupy, stwórz wcześniej listę. Zobaczysz wtedy ile rzeczy spoza niej znajdzie się w Twoim koszyku. Sprawdzaj również ceny. Bardzo łatwo jest wydać znacznie większą sumę na ten sam produkt. Jeżeli chodzisz do pracy, bierz swoje jedzenie. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, które przeznaczyłbyś na drogie jedzenie na wynos. Zamiast robić zakupy w małych sklepach, wybierz się do supermarketu, gdzie ceny są znacznie niższe. Jeżeli jeździsz samochodem, postaraj się również zaoszczędzić na paliwie. Przestaw się na rower, o ile odległość nie jest zbyt duża :)

Ważny jest cel oszczędzania

Kup sobie skarbonkę i odkładaj wszystkie nawet najmniejsze sumy. Zobaczysz jak w krótkim czasie odłożysz sporą sumę pieniędzy. Wyznacz sobie cel i powoli zacznij go realizować. Niech to będzie nowy laptop, wycieczka. Coś na co będziesz musiał przeznaczyć więcej pieniędzy, co zmotywuje Cię do oszczędzania.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Super rady jak przygotować się do rozmowy.
Dobrze wiedzieć że istnieje też taka możliwość ubezpieczenia...
Mega słabe, daje 1 gwiazdkę
Wiele kursów organizowanych są z funduszy europejskich, które...