Najlepsze Porady BiznesKiedy warto wziąć pożyczki ratalne? Na jaką gotówkę możesz liczyć?

Kiedy warto wziąć pożyczki ratalne? Na jaką gotówkę możesz liczyć?

Kiedy warto wziąć pożyczki ratalne? Na jaką gotówkę możesz liczyć? jak wsiąść pożyczkę na raty

Pożyczki ratalne to jedna z ofert pozabankowych firm pożyczkowych, która nazywana jest często alternatywą dla kredytów w banku. Aby odpowiedzieć na pytanie, kiedy warto z niej skorzystać, musimy najpierw dowiedzieć się, czym się charakteryzuje. Sprawdźmy!


Czym charakteryzują się pożyczki ratalne?

Nie bez powodu pożyczki ratalne nazywane są również alternatywą dla kredytów w banku. Charakteryzują się przede wszystkim podobną formą spłaty oraz parametrami zobowiązania. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z pożyczki ratalnej, otrzymane pieniądze będziemy spłacać w formie równych rat miesięcznych. Ich liczba zależy od wybranego okresu kredytowania. Maksymalny termin spłaty dostępny na rynku wynosi 60 miesięcy. Kiedy zdecydujemy się na ten okres kredytowania, spłata będzie rozłożona na 60 rat. Warto zwrócić również uwagę na kwotę, jaką możemy otrzymać. Wśród ofert znajdziemy pożyczkę w wysokości nawet 60 000 zł. Warto jednak zaznaczyć, że najczęściej będzie to do 10 000 lub 25 000 zł. Nie ulega wątpliwości, że taki zastrzyk pieniędzy pozwoli nam na realizację większych inwestycji, na przykład remont mieszkania czy zakup samochodu.

Oprócz tego firmy pożyczkowe oferują swoim klientom łagodniejsze kryteria niż banki. W efekcie osoby, których wnioski zostały odrzucone przez instytucje bankowe, mają szansę na otrzymanie pomocy u pozabankowego pożyczkodawcy. Jeżeli szukamy takiej oferty, warto skorzystać z porównywarek finansowych, takich jak: pozyczkowy-portal.pl.

Kiedy warto wziąć pożyczki ratalne?

Pożyczki ratalne to doskonała oferta dla osób, które potrzebują wsparcia finansowego, ale nie są w stanie spłacić go w krótkim czasie. Spłata w ratach umożliwia dopasowanie zobowiązania do możliwości budżetu domowego. Dzięki temu możemy zminimalizować ryzyko nieterminowej spłaty. Warto również zwrócić uwagę, że pożyczki ratalne mogą być dobrym rozwiązaniem, kiedy interesują nas zakupy na raty. Z otrzymanych pieniędzy możemy zrealizować zakupy, a następnie wpłacać tylko raty na konto pożyczkodawcy według ustalonego harmonogramu. Ponadto pożyczki ratalne mogą nam posłużyć jako konsolidacja aktywnych już zobowiązań, czyli połączenie kilku rat w jedną dopasowaną do naszych możliwości. W takiej sytuacji musimy zwrócić uwagę na okres kredytowania, abyśmy byli w stanie spłacić zobowiązanie w terminie. Natomiast wysokość pożyczki powinna odpowiadać sumie konsolidowanych pożyczek. W ten sposób możemy uniknąć poważnych konsekwencji, jakimi są między innymi wpisy do baz dłużników.

Pożyczki ratalne możemy przeznaczyć na dowolny cel. Pożyczkodawcy nie zadają pytań o to, co sfinansujemy z otrzymanych pieniędzy. Dlatego bez problemu zrealizujemy dzięki nim zakup nowego samochodu, wymarzonej wycieczki, a także sfinansujemy swoje przyjemności czy pokryjemy bieżące wydatki.

Jak złożyć wniosek o taką gotówkę?

Jedną z zalet pożyczki ratalnej jest również szybki i prosty sposób wnioskowania. Cały proces zajmie nam nie dłużej niż kilkanaście minut. Aby złożyć wniosek, wystarczy przejść na stronę pożyczkodawcy i wykonać kilka prostych kroków. Po pierwsze musimy wyznaczyć parametry pożyczki, czyli za pomocą suwaków określić kwotę i termin spłaty. Następnie przechodzimy do wypełnienia formularza wniosku. W tym celu będą nam potrzebne dane personalne, kontaktowe, adresowe oraz finansowe. Po wypełnieniu wniosku pozostaje nam tylko zweryfikować swoją tożsamość. Jeżeli wykonamy te kroki, musimy poczekać na decyzję pożyczkodawcy. Kiedy będzie pozytywna, pieniądze trafią na nasze konto. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj także: Pożyczki ratalne bez wychodzenia z domu? Wybierz pożyczki online

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Moim zdaniem każda profesjonalna agencją, powinna taką umowę...
Ciekawy artykuł, z własnego doświadczenia mogę napisać że...
Wybierając agencje pamiętajmy aby sprawdzić ją, żeby nie...
Skorzystałam z promocyjnych warunków dla studentów. Bardzo się...