Najlepsze Porady BiznesKto może ubiegać się o wsparcie PFR? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Kto może ubiegać się o wsparcie PFR?

Kto może ubiegać się o wsparcie PFR?

Podkarpacki Fundusz Rozwoju jest spółką, która zajmuje się wspieraniem mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta PFR skierowana jest przede wszystkim do firm z województwa podkarpackiego, które mają tu zarejestrowaną siedzibę bądź oddział. Placówka pomaga małym przedsiębiorstwom rozwinąć swoją działalność, buduje ich konkurencyjność oraz wzmacnia pozycję na rynku. 


Czy każda firma ma szansę na pożyczkę?

PFR zwraca się przede wszystkim ku mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom w rozumieniu Rozporządzenia Komisji UE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 roku. Czyli są osobami prawnymi, osobami fizycznymi lub jednostkami organizacyjnymi, które nie są osobami prawnymi z przyznaną zdolnością prawną. Warunkiem uzyskania wsparcia spółki jest także fakt prowadzenia działalności na terenie Podkarpacia oraz posiadania oddziału albo siedziby. Firma, która stara się o pożyczkę musi mieć także zdolność kredytową oraz posiadać pełną dokumentację przedstawiającą wszelkie zobowiązania finansowe tak, jak wymagają tego aktualne przepisy.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt na firmę?

Kolejnym warunkiem przyznania wsparcia finansowego na rozwój działalności jest brak toczących się postępowań restrukturyzacyjnych, upadłościowych, likwidacyjnych czy też bankowych postępowań upadłościowych. Co więcej, przedsiębiorstwo nie może mieć też zadłużeń oraz zaległości w opłacaniu składek (do ZUS/KRUS) oraz podatków.

Każde małe bądź średnie przedsiębiorstwo spełniające powyższe kryteria mogą skorzystać z pomocy w postaci pożyczki obrotowej lub hipotecznej (pożyczka hipoteczna dla firm), faktoringu, gwarancji i promesy, prolongaty czy działalności poręczeniowej. Odwiedź stronę internetową PFR i sprawdź, w jaki sposób możesz wesprzeć swój biznes!

Dodaj komentarz

Marcin
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobry artykuł na temat pożyczki dla firmy.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Coraz częściej wiele firm przenosi się do internetu, pozwala...
Dobrze że od tego roku już 26 dni, niby tylko 6 dni dłużej,...
trochę krótko, ale na temat
Ważne zeby nie iść do sklepu głodnym bo sie kupuje wszystkiego...