Najlepsze Porady BiznesOC dla właściciela BMW za... 246 zł! Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

OC dla właściciela BMW za... 246 zł! Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu?

OC dla właściciela BMW za... 246 zł! Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu?

246 zł — tyle wg porównywarki Mubi wyniosła najniższa stawka OC w lipcu 2019. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że taką składkę zapłacił właściciel… BMW — jednej z najdroższych w oczach ubezpieczycieli marek. Jak znaleźć najtańsze OC? Jak dodatkowo obniżyć cenę ubezpieczenia nawet o 40%?


Zakres komunikacyjnego OC określa Ustawa z dnia 22 maja 2003 r.o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jest on więc identyczny dla wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. 

Kiedy kilka lat temu kupowałem pierwsze OC dla swojej Hondy Civic, wybrałem przypadkowego ubezpieczyciela. Taki sam zakres, akceptowalna stawka. Szybko podpisałem umowę, ciesząc się, że wreszcie mam to z głowy — tłumaczy Adam, 35-letni kierowca z Krakowa.

Choć takie podejście wydaje się sensowne (kierowca korzysta z usług sprawdzonego ubezpieczyciela, a cena ubezpieczenia nie obciąża jego budżetu), to tylko pozory. Identyczny zakres OC wcale nie idzie w parze z bliźniaczymi (lub choćby porównywalnymi) składkami. Choć wyliczając stawki OC, ubezpieczyciele biorą pod uwagę te same kryteria (historię szkodowości, wiek kierowcy, jego doświadczenie za kółkiem, stan cywilny, model i markę auta, przebieg, rodzaj paliwa czy miejsce rejestracji), punktują je w odmienny sposób. Właśnie dlatego różnice w cenach OC w poszczególnych TU mogą wynosić kilkadziesiąt, a w szczególnych przypadkach nawet kilkaset procent. Skutecznym sposobem na znalezienie najtańszej na rynku oferty jest porównanie propozycji wielu ubezpieczycieli. 

Pewnego dnia, przeglądając kolejne strony internetowe, natknąłem się na reklamę porównywarki ubezpieczeń samochodu Mubi. Z ciekawości postanowiłem przeprowadzić kalkulację. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że stawka, którą aktualnie płaciłem, była jedną z najwyższych. Tym razem dobrze przemyślałem swoją decyzję. Kiedy polisa dobiegała końca, złożyłem wypowiedzenie i zawarłem nową umowę - tłumaczy Adam.

Porównywarka ubezpieczeń sposobem na tanie OC

Porównywarka ubezpieczeń to darmowe, proste w obsłudze narzędzie, które pozwala porównać stawki OC w kilkunastu największych towarzystwach ubezpieczeniowych. Szybko, wygodnie i w 100% online. Bez konieczności wykonywania żmudnych obliczeń i nudnych rozmów z doradcą. Aby znaleźć najtańsze OC, wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, zawierający pytanie na temat kierowcy i auta. Po uzupełnieniu wymaganych pól i zaznaczeniu zgód porównywarka przedstawi nawet kilkadziesiąt zróżnicowanych cenowo ofert. Także tych zawierających assistance, Zieloną Kartę i NNW. Jeśli któraś z propozycji spełni oczekiwania kierowcy, będzie mógł on od razu zawrzeć umowę i opłacić składkę.

Kto powinien skorzystać z porównywarki ubezpieczeń?

Z porównywarki ubezpieczeń powinien skorzystać każdy kierowca, który chce znaleźć najtańsze OC. Zalety tego prostego w obsłudze narzędzia docenią jednak szczególnie:

  • młodzi (mający mniej niż 26 lat), niedoświadczeni kierowcy (mający prawo jazdy krócej niż 3 lata). Jak pokazują statystyki, to właśnie oni płacą najwyższe na rynku stawki OC. Dzięki porównywarce ubezpieczeń obniżą wysoką cenę OC nawet o kilkaset procent!;
  • właściciele dynamicznych aut z dużymi silnikami. Pojemny silnik sprzyjaj rozwijaniu imponujących prędkości. A te zwiększają ryzyko kolizji. Właśnie dlatego kierowcy BMW, Alfa Romeo, Mercedesów płacą wysokie składki. Przynajmniej w teorii. Jak pokazują dane porównywarki Mubi, najniższa stawka OC w lipcu 2019 roku wyniosła 246 zł. Tyle zapłacił… kierowca BMW — marki uważanej za jedną z najdroższych pod względem ubezpieczenia;
  • kierowcy z kiepską historią szkodowości. Historia szkodowości jest jednym z najważniejszych parametrów, wpływających na stawkę OC. Zasady naliczania zwyżek i zniżek z tego tytułu pozostają indywidualną kwestią każdego z towarzystw. Kiepska może, ale wcale nie musi przełożyć się na bardzo wysoką cenę OC;
  • właściciele aut na gaz. Jak pokazują statystyki, właściciele aut na gaz płacą za ubezpieczenie kilkadziesiąt złotych więcej niż kierowcy diesli i pojazdów z silnikiem benzynowym. Choć różnica w stawkach nie jest ogromna, po co przepłacać?

Wybór przypadkowego OC może narazić Cię nie tylko na zbędne koszty, ale również na utratę wartościowych benefitów - assistance, Zielonej Karty czy NNW.  Aby uniknąć takiego scenariusza, porównaj dostępna na rynku ofert. Wypełnienie kolejnego formularza, kolejny telefon od doradcy — samodzielne sprawdzenie parametrów kilkudziesięciu ofert może być jednak nie tylko nużące, ale również wyjątkowo frustrujące. Alternatywą dla wyliczania składek na stronach poszczególnych towarzystw jest skorzystanie z kalkulatora ubezpieczenia online na mubi.pl. Dzięki niemu w ciągu zaledwie kilka minut znajdziesz tanie ubezpieczenie dostosowane do Twoich potrzeb. Zawrzesz umowę bez wychodzenia z domu, a składkę opłacisz wygodnie kartą lub szybkim przelewem.

Dodaj komentarz

Porada OC dla właściciela BMW za... 246 zł! Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 555
facebook unlike 1

Czy nasza porada OC dla właściciela BMW za... 246 zł! Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema OC dla właściciela BMW za... 246 zł! Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Zofia Szulc
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

hmmm ciekawe


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Czy porada Jak zmotywować się do nauki? pomogła Ci się ? Może...
Czy porada Jak zaadresować list? przydała Ci się ? Może masz...
Przydatny artykuł
Czy porada Co może zrobić komornik? przydała Ci się ? Może...