Najlepsze Porady BiznesRozwiązania prawne i finansowe dla przedsiębiorców

Rozwiązania prawne i finansowe dla przedsiębiorców

Rozwiązania prawne i finansowe dla przedsiębiorców

Problemy finansowe lub prawne firm często wymagają wsparcia profesjonalistów. Pomogą oni w podjęciu odpowiednich kroków, dzięki którym firma będzie miała możliwość stanąć na nogi. Im wcześniej zaczniemy rozwiązywać dany problem, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się wyjść z trudnej sytuacji, uregulować zobowiązania i zachować płynność finansową. Dla wielu właścicieli firm to bardzo aktualny temat, mając na uwadze bieżącą sytuację wynikającą z pandemii, która dotknęła nie tylko system zdrowotny, ale również polską gospodarkę.


Tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorców

Z uwagi na pandemię koronawirusa, wiele firm z dnia na dzień przestało funkcjonować. Część przedsiębiorców przeszło na tryb pracy zdalnej, jednak duża grupa firm z uwagi na specyfikę swojej działalności nie może z takiej opcji skorzystać. Wiele z nich znalazło się w poważnych tarapatach. Z myślą o nich wprowadzono ustawę dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (tzw. Tarcza Antykryzysowa 2.0). Jest to rozszerzona wersja ustawy w prowadzonej poprzednio, w dniu 31 marca 2020 r. Dzięki ustawie Polski Fundusz Rozwoju zyskuje uprawnianie do uruchomienia pomocy finansowej dla firm. Reguluje ona również kwestię zwolnienia z ZUS czy wielokrotną wypłat postojowego dla samozatrudnionych i zleceniobiorców.

Porady prawne dla firm

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują wsparcia mogą również skorzystać z porady prawnej kancelarii specjalizującej się w prawie spółkowym. Będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami opartymi nie tylko o normy tarczy antykryzysowej, ale również przepisy prawa restrukturyzacyjnego oraz opcje proponowane przez sektor prywatny (np. oferowane przez banki wakacje kredytowe). Pozwoli to w jak najlepszym stopniu zabezpieczyć płynność finansową przedsiębiorstwa, a także interesy pracowników do czasu ustąpienia skutków pandemii. W kancelarii prawnej eksperci opracują indywidualną rekomendację, która będzie najlepiej dopasowana do potrzeb danego klienta.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Zamówiłam tylko dwie sukienki na czarny piątek.
W internecie coraz większą popularność zyskują blogi, jestem...
Zawsze zamawiam przesyłki do paczkomatu, jest to dla mnie...
Mega słabe, daje 1 gwiazdkę