Najlepsze Porady BiznesSkup złomu- pomysł na biznes?

Skup złomu- pomysł na biznes?

Skup złomu- pomysł na biznes?

Obecnie na rynku powstaje coraz więcej skupów złomu, ponieważ po pierwsze działanie pro ekologiczne jest bardzo popularne, a po drugie otacza nas tak wiele elektrośmieci oraz złomu metali, że potrzebne są firmy do ich wywożenia i przetwarzania.


Złom, Recykling - pomysł na biznes

Kiedy chcemy otworzyć własny biznes i nie wiemy, jakiej branży może on dotyczyć, skup złomu może być dla nas świetną inwestycją. Wystarczy przeanalizować jak dużą mamy konkurencję wokół, a jeśli jest jej nie wiele, możemy wystosować odpowiednią ofertę i rozpocząć działanie. Jednak aby zacząć funkcjonować na rynku jako profesjonalny skup złomu są nam niezbędne pozwolenia na składowanie odpadów oraz ich przetwarzanie.

 

Po drugie musimy posiadać odpowiednie grunty, nie te mieszkaniowe, ale przeznaczone na zagospodarowanie usługowe czy też przemysłowe. Oczywiście musimy również uzyskać wpis do rejestru prowadzonych działalności gospodarczych oraz budynek przeznaczony pod skup musi spełniać odpowiednie wymagania budowlane, bhp i p-poż. Musimy być także przygotowani na wydatki związane z zakupem pojazdów do transportu złomu oraz maszyn do jego utylizacji i recyklingu.

Skup złomu - przepisy prawne

Nie jest łatwo załatwić wszelkie pozwolenia oraz dopełnić formalności, by otworzyć skup złomu. Nieraz trzeba czekać nawet kilka miesięcy na rozpoczęcie takiej działalności. Jednak kiedy nam się już uda, możemy być dumni z tego, ze pracując przysługujemy się do działań w trosce o środowisko.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Zawsze warto się dokształcać poprzez kursy czy szkolenia
Stworzenie unikalnego CV jest bardzo pomocne, zwłaszcza te z...
Czy porada Czym się zajmuje rzeczoznawca majątkowy? pomogła Ci...
hmmm ciekawe