Najlepsze Porady BiznesUmowa SLA - jakie wynikają z niej korzyści? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Umowa SLA - jakie wynikają z niej korzyści?

Umowa SLA - jakie wynikają z niej korzyści?

SLA, czyli w rozwinięciu Service Level Agreement jest rodzajem umowy, która w dokładny sposób określa parametry oraz poziom świadczonych usług. Pojawia się często jako element innej umowy, na przykład o usługi hostingowe czy administrowanie stron www. Umowa taka definiuje zakres usług oraz sposób ich weryfikacji.


Umowa SLA - gwarancja jakości usług?

Co właściwie można rozumieć poprzez termin "gwarantowany poziom usług"? Jest to nic innego jak określenie zakresu i parametrów dostarczanych usług. Podaje się między innymi dostępność danej usługi w wybranej jednostce czasowej (zazwyczaj miesiąc lub rok) oraz sposób monitorowania i raportowania zdarzeń. Oprócz tego umowa SLA powinna zawierać informacje odnośnie sposobu zgłaszania problemów i reakcji na nie. Jakie znaczenie ma taka umowa dla klienta, który ją podpisuje? Jest to rodzaj gwarancji, że w przypadku niespodziewanej awarii, fachowcy sprawnie i szybko na nią zareagują.

Jakie korzyści wynikają z umowy SLA?

Umowa SLA pozwala sformalizować współpracę pomiędzy klientem, a dostawcą usług. Dzięki temu klient może określić jakość działań, której oczekuje od dostawcy. Druga strona ma natomiast możliwość optymalizacji dostarczanej klientowi usługi, aby w lepszy sposób dostosować się do jego potrzeb biznesowych. Odpowiedzialne firmy, takie jak Argonium oferują swoim klientom poprzez umowę SLA kompleksowość. Klienci często pochłonięci są wieloma innymi aspektami działalności, aby na bieżąco nadzorować zamawiane usługi. Dzięki umowie SLA firma pracuje przez 30 godzin miesięcznie monitorując i optymalizując usługę, w trakcie gdy klient musi poświęcić tylko 15 minut swojego cennego czasu.

Czy warto mieć umowę SLA?

Dla wielu firm podpisanie umowy SLA jest opłacalne i coraz więcej z nich się na to decyduje. Nie warto jednak podejmować decyzji zbyt pochopnie i rozsądnie wybrać dostawcę, u którego zakupimy usługę i podpiszemy umowę SLA. Warto zapoznać się z treścią takiej umowy sprawdzając, czy jej zapisy są sformułowane poprawnie i czy gwarantują rozwiązania odpowiadające potrzebom firmy. Więcej cennych informacji tutaj: https://www.argonium.pl/case_study/serwisy-www/co-daje-umowa-sla-dla-strony-www

Dodaj komentarz

Porada Umowa SLA - jakie wynikają z niej korzyści?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 693
facebook unlike 1

Czy opis porady Umowa SLA - jakie wynikają z niej korzyści? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Umowa SLA - jakie wynikają z niej korzyści?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Michał
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Moim zdaniem każda profesjonalna agencją, powinna taką umowę oferować w standardzie.

Agnieszka
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

Taka umowa to bardzo dobre rozwiązanie dla naszej strony internetowej.

Melania Gajewska
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...

qwe
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 2

qwe


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Czy opis porady Kto może ubiegać się o wsparcie PFR? przydała...
Dobrze że od tego roku już 26 dni, niby tylko 6 dni dłużej,...
hmmm ciekawe
coś w tym jest