09.02.2024

Akcenty kolorystyczne w kuchni - malowanie

Akcenty kolorystyczne w kuchni - malowanie

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Anna Kowalczyk
Anna jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z rodzicielstwem i wychowaniem dzieci. Jej artykuły są pełne praktycznych porad dla rodziców, inspiracji oraz wskazówek dotyczących budowania zdrowych relacji rodzinnych.
Udostępnij

Kuchnia pełni wiele funkcji - to miejsce, gdzie nie tylko przygotowujemy posiłki, dla wielu rodzin kuchnia to serce domu. Dlatego warto stworzyć tu swoisty klimat. Inspiracje do kuchni to pełna paleta stylów i kolorów! Zobaczcie, na co zwrócić uwagę przy aranżowaniu wnętrza.


Przestrzeń a kolor

Konkretne pomieszczenia bardzo często determinują dobór kolorów. W małych i ciemnych wnętrzach intuicyjnie sięgamy po jaśniejsze odcienie. Na eksperymenty pozwalamy sobie w większych przestrzeniach. Dlatego przy projektowaniu aranżacji kuchni należy przyjąć jedną główną zasadę - ważna jest spójność kolorystyczna. Ciemne odcienie sprawdzą się z jasnymi, pastelowymi barwami, a jaśniejsze można łączyć z kolorami głębszymi. Inspiracje w kuchni przychodzą przecież same! Nie ma potrzeby się ograniczać.

Akcent kolorystyczny w kuchni

Biel to wciąż niekwestionowana królowa wśród kolorów. Doskonale sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Jeżeli nie chcecie rezygnować z bieli, połączcie ją z mocnym akcentem kolorystycznym. Ciekawym rozwiązaniem będzie pomalowanie jednej ze ścian na inny odcień - ciemniejszy doda charakteru i dodatkowo zaakcentuje bardziej biel, natomiast bardziej stonowany kolor dopełni i ociepli kuchnię. Nie można zapomnieć o meblach - stole, krzesłach lub szafkach. Jeżeli chcecie tylko odświeżyć wygląd, wprowadźcie kolor, malując elementy wyposażenia wnętrza. Co powiecie na czerwone krzesła albo czarne fronty szafek? Natomiast do czarnych i ciemnych aranżacji znakomicie pasować będą ciepłe, energetyczne barwy, np. morelowy lub terakotowe odcienie czerwonego, a także beże i brązy - zarówno te w stonowanych, jak i w mocniejszych odcieniach.

Dobór farby

Kolor w kuchni jest istotnym elementem, który pomaga tworzyć klimat. Dodatkowo możemy sprawić, że kolor będzie pobudzał apetyt (ciepłe barwy) lub go ograniczał (zimne barwy). Aranżacja powinna odpowiadać naszemu stylowi życia i sposobom, w jaki spędzamy czas w kuchni. Elegancka będzie dobra do goszczenia w niej znajomych, a rustykalna pozwoli poczuć się ciepło i bezpiecznie. Możliwości jest wiele, ale nie zapominajcie o odpowiednim wyborze farby. Postawcie na trwałość koloru i łatwość w utrzymaniu. Doskonale sprawdzą się farby Beckers Designer Kitchen & Bathroom, występujące w wielu wariantach kolorystycznych - odporne na ścieranie i wnikanie tłuszczów.

 

www.beckers.pl

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Dom i ogród jest ważny Czy nasza porada Akcenty kolorystyczne w kuchni - malowanie przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Akcenty kolorystyczne w kuchni - malowanie? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Akcenty kolorystyczne w kuchni - malowanie
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
porada dość ciekawa
~Stefan Sikorski
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności