09.02.2024

Jak urządzić kawalerkę, by optycznie ją powiększyć?

Jak urządzić kawalerkę, by optycznie ją powiększyć?

Ocena artykułu

Na podstawie 3 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Michał Lewandowski
Michał jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, ekspertem od finansów osobistych i oszczędzania. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące zarządzania budżetem, inwestowania pieniędzy oraz osiągania finansowej stabilności.
Udostępnij

Mieszkasz w kawalerce? Może zastanawiasz się nad jej wynajęciem, czy zakupem? Pozwól, że podpowiemy Ci jak takie mieszkanie urządzić, aby optycznie wydawało się sporo większe, niż jest w rzeczywistości. Dzięki temu nie będziesz w niej czuł się przytłoczony, a miejsca będzie sporo na Twoje najważniejsze meble, czy sprzęt. Dowiedz się tego już teraz, czytając ten artykuł - zapraszamy!

  1. Optyczne powiększenie kawalerki z pomocą jasnych kolorów
  2. Brak drzwi nie licząc łazienki
  3. Jednolita podłoga w całym mieszkaniu
  4. Usuń niepotrzebne elementy wyposażenia

 

Zdecydowałeś się kupić lub wynająć kawalerkę? Świetnie się składa, musisz jednak wiedzieć, gdzie to zrobić. Jeżeli ma to być mieszkanie w trójmieście, co powiesz na odwiedzenie tej strony? Link do niej znajdziesz tutaj: https://obido.pl/rynek-pierwotny-trojmiasto/. Kiedy już wynajmiesz kawalerkę musisz wiedzieć, jak ją odpowiednio urządzić, aby wydawała się optycznie większa. W tym pomożemy Ci już my!


Optyczne powiększenie kawalerki z pomocą jasnych kolorów

Po poprzednim lokatorze zawsze przyda się nieco odświeżyć wnętrze. Jeśli jest to nowe mieszkanie w stanie deweloperskim również czeka Cię malowanie ścian. Dla niektórych to żmudne zadanie, czasem niepotrzebne. My w tym widzimy szansę na zmianę na lepsze, Ty również się o tym przekonasz. Wszystko dlatego, że możesz postawić na jasne barwy, które optycznie powiększają wnętrze. Najlepiej, jeśli jest to beż lub kolor kremowy, może to być także biel, czy jasne pastele. Pamiętaj przy tym, aby nie stosować wielu kolorów, w małych wnętrzach nie wygląda to dobrze. Wystarczy, że postawisz na dwa, jasne, przewodnie barwy i to wszystko!

Brak drzwi nie licząc łazienki

Kawalerka to przeważnie aneks kuchenny, mały salon i łazienka. Może się jednak okazać, że trafiła Ci się fajna okazja, gdzie kuchnia jest osobno, a do tego masz do dyspozycji mały korytarzyk. Więcej miejsca, super, ale prawdopodobnie kosztem mniejszej kuchni i jeszcze mniejszego saloniku. Jak sobie poradzić z przytłoczeniem w tak małych pomieszczeniach? Usuń drzwi! Wcale ich nie potrzebujesz, oczywiście nie licząc tych w łazience, które na pewno się przydadzą. Zobaczysz, że wnętrze stanie się optycznie większe, szczególnie w przypadku salonu, a jeśli drzwi od kuchni otwierały się na salon, pomieszczenie do gotowania także będzie większe!

Jednolita podłoga w całym mieszkaniu

Niestety jest to rzadko spotykane w kawalerkach, a szkoda. Właścicielom wydaje się, że dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie aneksu kuchennego od salonu korzystając z płytek ceramicznych. Oczywiście, płytki zdają egzamin, bo są trwałe i żadne gotowanie nie jest w stanie ich zniszczyć. Niestety, walorów estetycznych w połączeniu z parkietem, czy panelami nie mają żadnych. Jeśli już chcesz wybrać płytki i panele - postaw na jednolite barwy tych dwóch podłóg. Tylko w ten sposób uzyskasz efekt optycznego powiększenia mieszkania.

Usuń niepotrzebne elementy wyposażenia

Zostawiliśmy to na sam koniec, bo jest to kwestia najważniejsza. Jeśli nie musisz ich mieć, usuń z mieszkania wszystkie niepotrzebne meble. Zakładamy, że skoro stawiasz na kawalerkę, mieszkał w niej będziesz sam. Po co Ci dwie szafy? Wystarczy jedna! Łóżko i sofa? To także nie ma sensu, postaw na narożnik z funkcją spania. Wybieraj meble dość płytkie, wiemy, że będziesz miał wtedy mniej miejsca na odzież, ale zaufaj nam, pomieszczenie stanie się optycznie większe. Ponadto możesz postawić na łóżko z pojemnikami pod spodem, gdzie oprócz pościeli znajdą się ciuchy! Wszystko zależy od Twojej pomysłowości!

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(3)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Porady dom i ogór Czy opis porady Jak urządzić kawalerkę, by optycznie ją powiększyć? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak urządzić kawalerkę, by optycznie ją powiększyć?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Jak urządzić kawalerkę, by optycznie ją powiększyć?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
ciekawe może i tak...
~Adam Nowicki
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Ciekawe porady
~~Katarzyna
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności