09.02.2024

Niezbędne rzeczy dla psa w domu

Niezbędne rzeczy dla psa w domu

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Karolina Wiśniewska
Karolina jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z domem i ogrodem. Jej artykuły zawierają praktyczne porady dotyczące aranżacji wnętrz, pielęgnacji roślin, oraz organizacji przestrzeni wokół domu.
Udostępnij

Jako domownik i członek rodziny pies powinien posiadać własną przestrzeń, a także niezbędne wyposażenie, które uprzyjemni mu codzienne funkcjonowanie. Trudno bowiem wyobrazić sobie życie psa bez takich akcesoriów jak chociażby miska czy legowisko. Przed powiększeniem rodziny o czworonożnego pupila warto zatem sporządzić listę niezbędnych rzeczy dla psa w domu.


Wyprawka dla psa

Zanim przywieziemy do domu małe puchate stworzonko, musimy odpowiednio się do tego przygotować. Należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, gadżety, kosmetyki oraz karmę. Nie trzeba popadać od razu w szał konsumpcjonizmu. Psiemu towarzyszowi wystarczy kilka niezbędnych rzeczy.

 

W skład wyprawki dla psiaka powinno wchodzić:

  • Legowisko dla psa – niezwykle ważny element wyposażenia mieszkania, to ostoja bezpieczeństwa i miejsce odpoczynku dla czworonoga. Powinno być na tyle duże, by pies czuł się w nim komfortowo. Najlepiej, by legowisko dla psa było wykonane z łatwego w utrzymaniu czystości materiału (pokrowiec może być zdejmowany do prania).
  • Akcesoria do pielęgnacji – obcążki do obcinania pazurków (może to robić także weterynarz lub groomer, jeśli się obawiamy), szczotka do wyczesywania sierści (dostosowana do rodzaju sierści), opcjonalnie ubranko dla psa (zwłaszcza gdy psiak ma włos, nie sierść).
  • Obroża, szelki, smycz – istotne elementy psiej wyprawki, bez smyczy i obroży nie da się bowiem zabrać pupila na spacer. Akcesoria te powinny być dostosowane do postury i wielkości psiaka.
  • Kosmetyki – łagodny szampon dla psa, odżywka do sierści (w przypadku ras z włosem, jak np. yorkshire terrier czy maltańczyk), płyn do pielęgnacji uszu i oczu, pasta do zębów dla psa.
  • Karma – należy sięgać po produkty najwyższej jakości, które zapewnią psu zdrowy i sycący posiłek.

Pies w domu – jak się przygotować?

Skompletowanie niezbędnych rzeczy dla psa to nie wszystko. Należy także odpowiednio przygotować otoczenie, w którym zwierzę będzie przebywać. Na początek warto rozważyć, gdzie umieścić legowisko dla psa – nie powinno znajdować się zbyt blisko źródła ciepła, należy ustawić je z dala od drzwi, w spokojnym miejscu, gdzie pies będzie mógł odpoczywać. Pomieszczenia trzeba zabezpieczyć; schować kable, które pies mógłby przegryźć oraz zadbać o to, by na podłodze nie znajdowały się łatwe do pogryzienia i połknięcia elementy. Równie ważne jest to, by psiak nie mógł uciec i zrobić sobie krzywdy (na przykład wpadając pod koła samochodu) – jest to istotne, zwłaszcza gdy mamy ogród, warto wówczas sprawdzić, czy szczeniak nie będzie mógł przecisnąć się na przykład pod ogrodzeniem.

 

Jeśli zadbamy o odpowiednie wyposażenie domu, a otoczenie będzie dla naszego psa bezpieczną i komfortową ostoją, to możemy mieć pewność, że pupil odwdzięczy się radością i szybko zaadaptuje się w nowym miejscu.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy nasza porada Niezbędne rzeczy dla psa w domu pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Niezbędne rzeczy dla psa w domu? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Niezbędne rzeczy dla psa w domu
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
hmmm ciekawe
~Jacek Kołodziej
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności