Najlepsze Porady Dom i Ogród5 rad, jak zabezpieczyć dom przed złodziejami Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

5 rad, jak zabezpieczyć dom przed złodziejami

5 rad, jak zabezpieczyć dom przed złodziejami Włamanie

Czas urlopów to najczęściej również czas włamań. Mieszkanie jest opuszczane na dłuższy czas — włamywaczom nie potrzeba niczego więcej. Zazwyczaj sam czas przed urlopem jest nieco gorączkowy — zastanawiamy się co ze sobą spakować, próbujemy załatwić jak najwięcej spraw, żeby na urlopie o niczym nie myśleć. Dopiero podczas podróży w głowie pojawiają się myśli dotyczące mieszkania: czy wszystkie drzwi i okna są pozamykane oraz czy czasami jakieś urządzenie nie zostało włączone. W poniższym tekście zdradzimy 5 rad, których należy przestrzegać, aby cieszyć się wakacjami. Warto pamiętać, że odpowiednio zabezpieczone mieszkanie wraz z wszystkimi wartościowymi przedmiotami to niemal połowa udanego urlopu.


1. Opiekun domu
Tzw. opiekun domu to świetny pomysł, jeśli wybierasz się w dłuższą podróż. Sąsiad, znajomy, rodzina, wszyscy zaufani ludzie mogą zaopiekować się twoim mieszkaniem podczas twojej nieobecności — sprawdzać jego stan, odbierać pocztę, jak również nawadniać roślinki. Dzięki takiemu rozwiązaniu urlop z pewnością minie przyjemniej, a przede wszystkim spokojniej. W razie potrzeby można skontaktować się z osobą, która dba o dom i upewnić się, czy wszystko jest w porządku.

2. Wykorzystaj gadgety
Współczesny postęp technologiczny, pozwala na udawanie obecności w mieszkaniu, nawet gdy znajdujemy się tysiące kilometrów dalej. Przełączniki czasowe, radio, jak również czujniki ruchu to tylko nieliczne z rozwiązań. Dzięki włącznikom czasowym możesz zaprogramować telewizor, aby włączył się na godzinę lub dwie — złodzieje najczęściej obserwują wybrany przez siebie dom od dłuższego czasu. Przed wejściem warto umieścić czujniki ruchu, aby włączały światło, gdy ktoś zbliży się do posiadłości. Ponadto warto zainteresować się dostępnymi na rynku sposobami wzmocnień drzwi głównych oraz zamków do bram.

3. Skrytka na kosztowności
Z pewnością najbezpieczniejszym miejscem dla wszelakich kosztowności, tj. biżuterii, gotówki, elektroniki, będzie kasa pancerna, zwana również sejfem. Jeśli nie posiadasz w domu sejfu, ciekawym rozwiązaniem jest zabezpieczenie kosztowności poprzez wynajęcie skrytki bankowe. To tanie i niezwykle wygodne rozwiązanie, jeśli w sąsiedztwie zlokalizowany jest bank.

4. Użyj głosu rozsądku
Przed urlopem często żyjemy tylko i wyłącznie myślą o odpoczynku, zapominając o tym, co dzieje się tu i teraz. Pośpiesz oraz roztrzepanie są błędami, które bez wahania zostaną wykorzystane przez włamywacza. Do jednych z najczęściej popełnianych błędów należy schowanie zapasowego klucza do domu pod wycieraczką, na parapecie lub w doniczce. Dodatkowo nie jest rozsądnym ruchem mówienie o naszym wyjeździe większej ilości osób — najlepiej ograniczyć to tylko i wyłącznie do osób zaufanych.

5. Nie tylko dom
Chociaż dom jest jednym z głównych celów włamywaczy, to jednak należy zastanowić się również nad zabezpieczeniem działki, domków działkowych oraz garaży. Narzędzia oraz inne sprzęty potrzebne w danych miejscach nie powinny być przechowywane na zewnątrz — mogą przyciągnąć czyjąś uwagę. Warto zainwestować w kłódki oraz zamki wysokiej jakości, które będą odporne na włamania różnego typu, np.: przewiercenia czy otwierania wytrychem.

Dodaj komentarz

Porada 5 rad, jak zabezpieczyć dom przed złodziejami
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 548
facebook unlike 1

Dom i ogród jest ważny Czy opis porady 5 rad, jak zabezpieczyć dom przed złodziejami pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema 5 rad, jak zabezpieczyć dom przed złodziejami? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Dom i ogród jest ważny Czy porada Najlepsze okna do domu - na...
Porady domowe Czy nasza porada 4 sposoby, jak prawidłowo...
coś w tym jest
porada dość ciekawa