Najlepsze Porady Dom i Ogród5 roślin, które odstraszają komary Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

5 roślin, które odstraszają komary

5 roślin, które odstraszają komary Komarzyca

Jeśli w domu pojawią się muchy lub komary, nie tylko jesteś narażona na uporczywe kąsanie i denerwujący odgłos, ale również na niebezpiecznie dla zdrowia bakterie. Na szczęście nie jesteśmy skazani na towarzystwo tych owadów. Intensywnie pachnąc rośliny to niezwykle skuteczny sposób na to, aby komary trzymały się jak najdalej od naszego domu. Cały sekret tkwi w olejkach eterycznych — ich zapachu owady unikają jak ognia. Poznaj rośliny, dzięki których pomocy pozbędziesz się komarów ze swojego domu.


1. Lawenda wąskolistna
Lawenda oprócz komarów odstrasza również mole odzieżowe, kleszcze i mrówki. Wymieniony gatunek lawendy najlepiej sprawdza się w polskim klimacie. Warto pamiętać, że lawenda lubi przepuszczalną, lekko zasadową glebę oraz nasłonecznione stanowiska. Nie będzie tolerowała nadmiaru wody.

2. Tymianek pospolity
Tymianek nie tylko jest bardzo popularną przyprawą i rośliną leczniczą, ale również swoim zapachem odstrasza komary. Potrzebuje on jasnego i słonecznego stanowiska, które jest osłonięte od wiatru, jak również żyznej i przepuszczalnej gleby.

3. Pelargonia szorstka
Liście pelargonii wydzielają różano-cytrynowy zapach, który odstrasza insekty. Nie tylko jest użytecznym kwiatem — jest chyba jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych. Lubi miejsca jasne oraz przewiewne — toleruje nawet bezpośrednie słońce.

4. Bazylia
Prezentowana roślina nie tylko odstrasza komary, ale jest również wspaniałą i aromatyczną przyprawą, która sprzyja odchudzaniu. Bazylia wymaga regularnego podlewania, uszczykiwania liści oraz pędów. Najlepiej czuje się w miejscach nasłonecznionych.

5. Mięta pieprzowa
Mięta bujnie się rozrasta, gdy jest odpowiednio pielęgnowana — lubi słoneczne stanowiska i próchniczą, bogatą w wapń glebę. Lecznicze właściwości mięty znano już w czasach starożytnych i do dziś stosuje się ją w dolegliwościach żołądkowych lub menstruacyjnych.

Dodaj komentarz

Porada 5 roślin, które odstraszają komary
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 187
facebook unlike 1

Dom i ogród jest ważny Czy nasza porada 5 roślin, które odstraszają komary pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema 5 roślin, które odstraszają komary? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
u mnie Sukulent usechł na parapecie - jak były duże upały...
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy porada Sprytne gadżety...
Porady dom i ogór Czy porada Jakie rośliny doniczkowe...
Porady domowe Czy opis porady Jak skrócić czas sprzątania?...