Najlepsze Porady Dom i OgródAwokado „od pestki”

Awokado „od pestki”

Awokado „od pestki” Awokado

Awokado kojarzy nam się przede wszystkim ze zdrowym owocem o lekko orzechowym smaku, który dodaje się na tosty, do sałatek, a nawet do sushi czy dań wegetariańskich. Wysoko kaloryczne awokado świetnie nadaje się do diet odchudzających, ponieważ poprawia działanie metabolizmu i zapewnia nam uczucie sytości na długi czas. Jeżeli ciągle kupujesz awokado, być może sama zechcesz hodować tą egzotyczną roślinę? Wystarczy, że zachowasz pestkę oraz będziesz podążać za kilkoma zasadami, a zyskasz przepiękne drzewko, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Dekoracyjna roślina prawdopodobnie nie zakwitnie w domowych warunkach, jednakże będzie pięknie się prezentowała i będzie powodem do dumy.


Na samym początku musisz wiedzieć, że naturalnym klimatem awokado są tropiki — w takim klimacie drzewo rośnie szybko, jest duże i zawsze zielone. Każdy owoc awokado dojrzewa ok. 8 miesięcy i do jego prawidłowego rozrostu potrzebna jest duża ilość wody.

Woreczek strunowy — to dość łatwy sposób na wyhodowanie drzewka awokado z pestki, ponieważ wystarczy, że weźmiemy świeży woreczek, a pestkę owiniemy mokrym, aczkolwiek wyrzniętym ręcznikiem papierowym i zamkniemy woreczek. Tak zabezpieczoną pestkę należy położyć w dosyć jasnym, aczkolwiek niezbyt ciepłym miejscu. Po kilku tygodniach można sprawdzić stan pestki — jeżeli pękła, warto ją tam jeszcze na chwilę zostawić, natomiast gdy pojawi się korzeń, awokado należy przesadzić do doniczki z ziemią.

Sadzenie do ziemi — kolejną metodą, dzięki której awokado może wykiełkować, jest najzwyklejsze posadzenie pestki w ziemię. W doniczce cały czas powinien być utrzymywany spory poziom wilgoci. Ponadto warto ją umieścić w ciepłym i dość nasłonecznionym miejscu. Tak posadzone awokado powinno wykiełkować po ok. 8 tygodniach.

Pestka w wodzie — pestkę wystarczy nadziać z kilku stron wykałaczkami, a następnie zanurzyć ok. 2/3 pestki w szklance z wodą. Pestka powinna wykiełkować po ok. 4 tygodniach. Kiedy w doniczce zauważymy korzenie, awokado należy przesadzić do ziemi.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Uporządkowana szafa to świetna oszczędność czasu w rannym...
Żywa choinka nie powinna stać w miejscu blisko kaloryfera.
Betonowe schody od zawsze mi się podobały.
Wiadomo że włoskie meble są najlepsze na rynku. Solidnie...