Najlepsze Porady Dom i OgródDo czego służy siatka zgrzewana?

Do czego służy siatka zgrzewana?

Do czego służy siatka zgrzewana?

Siatka zgrzewana to alternatywa dla tradycyjnej siatki plecionej. Jest bardzo trwała, odporna i sztywna, dlatego znajduje szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie, jak i np. przemyśle czy hodowli zwierząt. Sprawdź do czego służy siatka zgrzewana.


Siatka zgrzewana - co to jest?

Siatka zgrzewana to materiał sprzedawany w arkuszach, a wykonany ze stalowych gładkich prętów o średnicy od 2,85 mm. W fabryce układa się je pod kątem prostym w tak zwanych zgrzewarkach, co powoduje trwałe złączenie prętów i stworzenie pewnego rodzaju kratki. Aby uzyskać trwałość i powłokę antykorozyjną, należy poddać siatkę procesowi cynkowania ogniowego. Można ją też dodatkowo pomalować lub polakierować farbą proszkową.

Zastosowanie siatki zgrzewanej

Materiał ten jest sztywny, nawet jeśli przytniemy go do mniejszych rozmiarów lub zagniemy krawędzie. Z tego względu jest on polecany bardziej niż siatka pleciona, ponieważ jest dużo wytrzymalszy i nie ulega odkształceniom. Dużą zaletą jest też łatwość montażu takiej siatki. Co więcej, można ją łączyć przy pomocy spawania ze stalowymi ramami konstrukcyjnymi. Dlatego też siatka zgrzewana polecana jest między innymi na ogrodzenia. Zastosowań siatki zgrzewanej jest jednak więcej. Można ją wykorzystać również do klatek i dużych pomieszczeń dla zwierząt, np. psów, królików, gołębi, papug. Innym zastosowaniem jest stworzenie wygrodzeń w halach produkcyjnych, ale także osłon, barier ochronnych czy altan śmietnikowych. Oprócz tego siatka zgrzewana nadaje się do półek siatkowych, sufitów podwieszanych czy podpór pod rośliny pnące.

A zatem, siatka zgrzewana może być wykorzystana:

  • do płotów i ogrodzeń
  • do obudowy komina i klimatyzatorów
  • do klatek dla zwierząt (wolier)
  • do zabezpieczenia drogich maszyn na danej działce
  • do tzw. green wall - ścian wewnętrznych wypełnionych roślinnością
  • do budowania instalacji elektrycznych - korytka siatkowe
  • do burty zabezpieczającej na przyczepie samochodowej
  • do koszy drucianych np. sklepowych lub magazynowych
  • do pojemników na segregację śmieci.

Można więc powiedzieć, że siatka zgrzewana znajduje zastosowanie w rolnictwie i hodowli zwierząt, w przemyśle, transporcie, budownictwie i architekturze wnętrz.

Siatka zgrzewana na ogrodzenie

Jednym z głównych zastosowań siatki zgrzewanej są ogrodzenia. Mogą to być przede wszystkim proste w konstrukcji ogrodzenia wokół domów, ogródków działkowych i innego rodzaju działek.

Biorąc jednak pod uwagę dużą estetykę siatki zgrzewanej, może ona posłużyć do wykonania bardziej dekoracyjnych płotów, tak zwanych gabionów. Wypełnienie takiej konstrukcji z siatki ozdobnymi kamieniami, pozwala stworzyć stylowy, efektowny i naturalny płot. Taki system gabionowy można wykorzystać również w obiektach zaliczanych do małej architektury ogrodowej, np. w różnego rodzaju murkach, siedziskach i kwietnikach.

Siatka zgrzewana marki Kratosfera, którą znajdziesz tutaj: https://www.kratosfera.pl oferowana jest w różnych wersjach arkuszy. Może to być siatka z drutu stalowego, ocynkowanego lub ocynkowana galwanicznie, jak i ogniowo. Dodatkowo może być pokryta farbą proszkową w dowolnym kolorze z palety RAL.

Podsumowując, siatka zgrzewana to odporny i sztywny materiał, idealny np. do wykonania płotu. Ma on jednak więcej zastosowań, a same arkusze siatki mogą mieć różne wymiary, różne wielkości oczek, a także średnice drutu.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Dać klucze przyjaciółce która podleje kwiatki:)
Sposobu z aspiryną nie znałem ale mogę powiedzieć, że metody z...
Porady dom i ogór Czy opis porady Jak zrobić nawóz ze skórki...
Teraz już wiem jak przepisać umowę prądu.