Najlepsze Porady Dom i OgródDomowe sposoby na wyczyszczenie tapicerki samochodowej Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Domowe sposoby na wyczyszczenie tapicerki samochodowej

Domowe sposoby na wyczyszczenie tapicerki samochodowej

W samochodzie spędzamy wiele czasu w ciągu dnia. Jego codzienna eksploatacja wpływa nie tylko na mechaniczne zużycie, ale także na wygląd i zabrudzenie tapicerki. Brudzi się ona bardzo szybko, co przekłada się na komfort podczas jazdy. Choć czyszczenie tapicerki w samochodzie nie należy do najłatwiejszych zadań, to jednak istnieją skuteczne domowe metody, by zrobić to szybko i skutecznie, a jednocześnie ekologicznie i niedrogo. Jakie to sposoby ? Oto kilka przykładów.


Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to niezastąpiony pomocnik w sprzątaniu nie tylko domu, ale także samochodu. Wystarczy rozsypać ja na siedzenia w samochodzie i obiciach materiałowych i pozostawić na parę godzin. PO jakimś czasie odkurzamy tapicerkę i gotowe.

Płyn do mycia naczyń

Równie niezawodnym i bardzo popularnym w każdym gospodarstwie domowym jest płyn do mycia naczyń. Doskonale sprawdzi się takzę przy praniu tapicerki samochodowej. Należy przygotować roztwór wody i płynu. Tego drugiego wlewamy na tyle dużo, by utworzyła się z niego gęsta piana. Zamaczamy w niej szczotkę z miękkim włosiem i rozprowadzamy na tapicerce. Płyn doskonale poradzi sobie nawet z tłustymi plamami. Po wyoraniu tapicerkę trzeba przetrzeć szmatką lub gąbką zamoczoną w samej wodzie, by zebrać przy ich pomocy nadmiar piany.


Kwasek cytrynowy

Z zabrudzoną tapicerką poradzi sobie również kwasek cytrynowy. Wystarczy rozpuścić go w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń, a następnie przy pomocy gąbki wyprać wnętrze samochodu. Taki roztwór świetnie wyczyści nie tylko zakurzoną tapicerkę, ale także rdzę i inne osady znajdujące się na metalowych częściach. Warto pamiętać by nie stosować tego sposobu do czyszczenia ciemnych, skórzanych obić, bo mogą pojawić się na nich jasne plamy.

Dodaj komentarz

Porada Domowe sposoby na wyczyszczenie tapicerki samochodowej
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 733
facebook unlike 1

Porady dom i ogór Czy porada Domowe sposoby na wyczyszczenie tapicerki samochodowej pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Domowe sposoby na wyczyszczenie tapicerki samochodowej? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Nadia Wróbel
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

coś w tym jest

Michał
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ja korzystam zawsze z sody oczyszczonej

~Aala
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

spoko :)


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
Ciekawe porady
Przydatne sposoby jak poradzić sobie z usunięciem wosku z...
hmmm ciekawe
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy opis porady Pozwolenie...