Najlepsze Porady Dom i OgródDomowy sposób na czyszczenie okularów Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Domowy sposób na czyszczenie okularów

Domowy sposób na czyszczenie okularów Okulary

Okulary towarzyszą wielu osobom w codziennym życiu niemal cały czas. Posiadaczom wad wzroku są potrzebne do bezpiecznego i komfortowego funkcjonowania. Każdy z ich użytkowników jednak wie, jak łatwo o zabrudzenia szkieł, które mogą być irytujące i utrudniać wykonywanie czynności, dlatego wymagają one regularnego czyszczenia. Najprostszym sposobem są specjalne ściereczki, jednak czasem smugi nie znikają tak łatwo i trzeba zastosować specjalny preparat. Można go zakupić w sklepie lub wykonać samodzielnie. Przepis podajemy poniżej.


Co będzie potrzebne? 

  • alkohol lub spirytus salicylowy
  • mydło w płynie lub płyn do mycia naczyń
  • woda
  • mała butelka z rozpylaczem


Wykonanie
Alkohol należy zmieszać z wodą w proporcji 3:1 i przelać do buteleczki z rozpylaczem. Następnie dodać do roztworu około trzy krople mydła lub płynu do mycia naczyń. Składniki należy dokładnie wymieszać, by się dobrze połączyły. 

Użycie
Preparatem spryskać powierzchnię szkieł i dokładnie wytrzeć miękką szmatką. Jeśli okulary są mocno zabrudzone, czynność powtórzyć. Przez każdym użyciem warto wstrząsnąć buteleczką, ponieważ po długim okresie nieużywania preparat może się rozdzielić.

Dodaj komentarz

~Biochemik
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Podam dwie wersje wykonania tego płynu: 1. trzy łyżeczki do kawy alkoholu + łyżeczka do kawy wody + 3 krople detergentu. 2. trzy wiadra alkoholu + wiadro wody + 3 krople detergentu. Która jest właściwa? Na pewno żadna z tych dwóch. Gdzie objętości? Poza tym użycie spirytusu salicylowego to proszenie się o z niszczenie wszelkich powłok szkieł okularowych. Zawarty w nim kwas salicylowy jest bardzo agresywny i już po paru „czyszczeniach” tymże śladu po powłoce antyrefleksyjnej na szkłach nie będzie. A tak naprawdę to z alkoholi najlepiej do tego celu nadaje się izopropanol, czyli propanol-2, który całkiem łatwo można kupić w internecie. Jest i tańszy i skuteczniejszy od etanolu.

Patryk
Dodano:
0
0

Fajne sposoby jak zadbać o czystość naszych okularów.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Fajny artykuł. Właśnie poszukiwałam sposobów, jak pozbyć się...
Przesądy związane z budową domu występują od lat. Jedni w to...
Dać klucze przyjaciółce która podleje kwiatki:)
U mnie przestawienie na urządzenie parowe dało niesamowite...