Najlepsze Porady Dom i OgródJak czyścic przypalone żelazko Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak czyścic przypalone żelazko

Jak czyścic przypalone żelazko

Żelazko to urządzenie AGD codziennego użytku. Pozwala ono na komfortowe wygładzenie wymiętych ubrań. Dzięki czemu wyglądają schludnie i elegancko. Aby żelazko prawidłowo funkcjonowało należy o nie odpowiednio dbać. Największym problemem są przypalenia, które często pojawiają się na stopce żelazka. Przez to żelazko nie tylko nieestetycznie wygląda, ale przede wszystkim nie spełnia swojej roli. Co więcej używanie przypalonego żelazka może zniszczyć ubrania, pozostawiając na nich trudne do usunięcia brązowe plamy. Przypalenie powstaje głownie przez niedostosowanie temperatury do rodzaju materiału, czy też w skutek zagapienia się i zbyt długiego przetrzymania żelazka na ubraniu. Z pomocą przychodzą domowe sposoby , które pozwolą wyczyścić przypalone żelazko. 


Sól kuchenna

Użycie soli kuchennej to niezawodny sposób na wyczyszczenie nawet bardzo przypalonego żelazka. Sól należy w miarę równomiernie rozsypać na gruby papier. Następnie po rozgrzaniu żelazka do wysokiej temperatury, należy przesunąć stopką po soli. To wystarczy, by usunąć przypalenia zarówno ze stopki teflonowej jak i metalowej. 

Świeca

Dobrym sposobem na wyczyszczenie przypalonej stopki żelazka jest także świeca. Powinna być ona biała. Należy ją owinąć półcienną ściereczką, a następnie pocierać nią lekko rozgrzaną powierzchnię żelazka w miejscu przypaleń. Świeca może pozostawić tłustą powłokę na stopce żelazka, której łatwo się pozbyć prasując złożony papierowy ręcznik kuchenny. 

Deska

Jedną z metod na usunięcie przypaleń z żelazka jest wyprasowanie nim nieheblowaną deskę lub kawałek kory. Jeśli na powierzchni żelazka pozostaną jakieś niewielkie zabrudzenia można je wyczyścić płynem do mycia naczyń z dodatkiem octu. 

Ocet i soda oczyszczona

Soda oczyszczona i ocet to nie tylko sprawdzone sposoby na czyszczenie piekarnika, ale także żelazka. W tym celu należy nasypać na szmatkę lub gąbkę kuchenną niewielką ilość sody oczyszczonej i wymieszać ją z octem. Następnie przecieramy gąbką powierzchnię żelazka do momentu, aż wszelkie przypalenia zostaną usunięte. Nie należy tego robić w przypadku żelazka z powłoką teflonową, gdyż może ona ulec zniszczeniu. Do wyczyszczenia powierzchni żelazka w ten sposób można użyć także samego octu, a nawet soku z cytryny czy octu jabłkowego. Spalenizna powinna zniknąć po kilku przetarciach powierzchni żelazka nasączoną tymi płynami gąbką.

Dodaj komentarz

Porada Jak czyścic przypalone żelazko
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 606
facebook unlike 1

Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy porada Jak czyścic przypalone żelazko przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak czyścic przypalone żelazko? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Przemysław Stępień
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...

Wanda
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ocet ma wiele zastosowania. Możemy również wykorzystać go do spalonego żelazka.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Zawsze chciałem zrobić taką lampkę z dyni bo to takie ładne...
Dom i ogród jest ważny Czy opis porady Jak prać buty w pralce?...
Ktokolwiek pisze te artykuly o zwierzetach, niech pisze ich...
ciekawe może i tak...