Najlepsze Porady Dom i OgródJak dbać o zlew stalowy? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak dbać o zlew stalowy?

Jak dbać o zlew stalowy? jak dbać zlew stalowy

Stalowe zlewozmywaki to bardzo popularne rozwiązanie do kuchni. Cechują się one eleganckim wyglądem, który doskonale wpasowuje się w wystrój praktycznie każdej kuchni. Świetnie pasuje do kuchni zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. Jednak, aby ten element kuchni na stałe cieszył swoim estetycznym wyglądem należy o niego odpowiednio dbać. Zlewozmywak to akcesorium kuchenne, które jest najczęściej używane. To w nim myjemy naczynia i garnki, płuczemy owoce i warzywa i nabieramy wodę. Z tego też względu narażony jest on na częste zabrudzenia. Jakie są podstawowe zasady czyszczenia i pielęgnacji zlewów stalowych? I jak często należy myć zlewozmywak, by był czysty i higienicznie bezpieczny?


Sposoby pielęgnacji zlewu stalowego

Regularna pielęgnacja zlewu to podstawa. Codzienna dbałość o ten element kuchenny to najlepsze rozwiązanie. Jest to ważne nie tylko ze względu na jego estetyczny wygląd, ale także dlatego, że służy on do wykonywania innych czynności pielęgnacyjnych takich jak: mycie naczyń, garnków czy warzyw i owoców. Czysty zlewozmywak jest więc gwarancją bezpieczeństwa naszego zdrowia. Pierwszą zasadą jest, aby nie używać do czyszczenia powierzchni zlewu drucianych skrobaczek, lub ostrych myjek, które mogły by go porysować. Najlepiej od razu po każdym użyciu opłukać zlew ciepłą wodą. Można też przetrzeć go gąbką z detergentem. Warto też wycierać go do sucha. Dzięki temu na powłoce nie pojawią się nieestetyczne zacieki i plamy. Aby uniknąć powstawania na dnie zlewu plam po kawie lub herbacie, należy pamiętać, by nie pozostawiać tego typu napojów zbyt długo w zlewie. 
Do cyklicznej dokładnej pielęgnacji należy używać specjalne środki czystości przeznaczone do czyszczenia zlewozmywaków ze stali nierdzewnej. Szczególnie polecanym środkiem jest środek czystości Kernu. Jest to gotowy do użycia preparat do odtłuszczania silnie zabrudzonych powierzchni ze stali nierdzewnej -zarówno matowej jak i błyszczącej. Należy nanieść preparat za pomocą spryskiwacza na zabrudzoną powierzchnię. Następnie za pomocą miękkiej gąbki przeszorować ją lub przetrzeć. Na koniec spłukać powierzchnię zlewu ciepłą wodą i wytrzeć do sucha. Dzięki temu zlew będzie nie tylko czysty i wydezynfekowany, ale także nabłyszczony i odpowiednio zakonserwowany.

Jaki zlew stalowy warto wybrać?

Dobrym wyborem do każdej nowoczesnej kuchni będzie zlewozmywak KSS G 504 1B1D LINEN marki Kernau. Wykonany jest one ze stali nierdzewnej najwyższej jakości. Ma ona właściwości antykorozyjne co oznacza, że jest bezpieczna dla zdrowia człowieka. Dodatkowo jest ona odporna na szok termiczny i uszkodzenia mechaniczne. Niewątpliwą zaletą tego zlewu jest duża głębokość komór. Wpływa to na ergonomię produktu i ułatwia jego codzienne użytkowanie i pielęgnację. Zlew ten jest odwracalny. Pozwala to na zamontowanie go zarówno z prawej jak i lewej strony. 

Dodaj komentarz

Porada Jak dbać o zlew stalowy?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 550
facebook unlike 1

Dom i ogród jest ważny Czy inspiracja Jak dbać o zlew stalowy? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak dbać o zlew stalowy?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Dom i ogród jest ważny Czy nasza porada W jaki sposób...
Porady domowe Czy porada Jak zrobić zielnik? przydała Ci się ?...
hmmm ciekawe
Porady dom i ogór Czy porada Kiedy najlepiej zmieniać pościel?...