Najlepsze Porady Dom i OgródJak myć okna? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak myć okna?

Jak myć okna? © pixabay.com

Zbliża się wiosna i czas pomyśleć o myciu okien. Sposobów na to, żeby umyć okno szybko i bez żadnych smug jest wiele.  Jak myć okna, żeby uzyskać ich perfekcyjną czystość? Najlepsze są rozwiązania najprostsze. Nasze babcie znają najwięcej sposobów na lśniąco czyste okna, dlatego warto również zapytać je o wskazówki. Polecamy jednak poniższe porady, które w zwięzły sposób prezentują różne metody mycia okien.


Sprawdzone sposoby

Mycie okien przy użyciu specjalnej gąbki i gumowej ściągaczki z reguły nie daje zadowalających efektów. Zawsze na oknach zostają jakieś nieestetyczne smugi. Uzywanie samej gąbki to też nie jest dobry pomysł. Najlepiej korzystać z najprostszych rozwiązań. Wystarczy odpowiedni płyn do mycia szyb i papierowe ręczniki. Spryskujemy powierzchnię  okna płynem, a później wycieramy papierowym ręcznikiem do suchości. I nawet jeżeli zostają jakieś smugi, to można je z powodzeniem przetrzeć tym ręcznikiem, tak że okna są perfekcyjnie czyste. Dobrym rozwiązaniem do mycia okien jest wykorzystanie ściereczek z mikrofibry. Wiele osób twierdzi, że jest to najlepsze rozwiązanie, a na szybach nie zostają żadne smugi.

Satysfakcjonujące efekty

Tak naprawdę sposobów na mycie okien jest bardzo dużo i chyba każdy musi znaleźć idealny dla siebie. W zasadzie każdy sposób jest dobry, tyle że niektóre z tych metod trzeba wykonywać bardziej precyzyjnie, albo poświęcić na nie więcej czasu, żeby uzyskać zadowalające efekty. Wiele jeszcze zależy od tego, jakich używa się środków do czyszczenia okien. Niektóre detergenty są bardzo kiepskiej jakości i nawet najlepsze metody czyszczenia nie gwarantują satysfakcjonującej czystości okien. Warto więc zawsze zainwestować w dobrej jakości płyn do mycia szyb, który nie pozostawia żadnych śladów.

Dodaj komentarz

Bartek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Przydatne porady


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Lubię proste kształty misek wc. Bardzo ładnie prezentują się w...
od dłuższego czasu planuje adopcje psiaka, po tym artykule...
Dostępne są płyny, które odżywiają nasze kwiaty aby pięknie...
To prawda, jeżeli dziewczynki mają podobne zainteresowania to...