Najlepsze Porady Dom i OgródJak odchudzić psa i kota? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak odchudzić psa i kota?

Jak odchudzić psa i kota? Pies

Jak się okazuje, otyłość jest coraz częstszym problemem u zwierząt domowych — szczególnie psów i kotów. Zazwyczaj za taki stan rzeczy największą odpowiedzialność ponoszą właściciele, jednakże czasami na otyłość zwierzęcia składają się czynniki od nas niezależne. Otyłość u zwierzaków może mieć poważne konsekwencje, np.: rozwój grożących życiu chorób. Dlatego, aby pies i kot żyli w zdrowiu, należy zapewnić im zbilansowaną dietę oraz sporo ruchu. W tekście dowiesz się jak odchudzić ukochanego pupila!


Dlaczego zwierzęta domowe tyją?
Na kształt sylwetki naszego czworonoga ma wpływ wiele czynników, np.: uwarunkowania biologiczne — wiek, rasa, predyspozycje genetyczne oraz choroby. Do otyłości oczywiście przyczynia się brak ruchu, jak również niewłaściwa dieta — zbyt obfita i częsta. W większości przypadków to właściciele odpowiadają za nadwagę oraz otyłość swoich pupili. Konsekwencjami nadwagi są m.in.: groźne choroby układu krążenia lub układu pokarmowego.

Jak rozpoznać czy Twój zwierzak waży za dużo?
Zazwyczaj właściciele tłumaczą sobie wygląd pupila zbyt obfitym futrem. Najlepiej zważyć psa albo kota i porównać go ze wzorcem dla danej rasy. Jeśli widzimy zwisający ku ziemi fałd tłuszczu lub tuż za żebrami nie ma charakterystycznego wcięcia, to mamy do czynienia z otyłością. Otyły zwierzak będzie apatyczny — nie będzie miał ochoty na pieszczoty oraz zabawę, wszelaką aktywność fizyczną, większość dnia będzie przesypiał.

Jak bezpiecznie odchudzić psa lub kota?
Jeżeli Twój zwierzak ma tendencję do podjadania, dopomina się o Twoje jedzenie, należy go zignorować. Zwierzęta powinny przyjmować posiłki o stałych porach, a ich ilość powinna być dostosowana do wieku, wielkości oraz aktywności wykazywanej przez zwierzaka. Zwierzęta nie powinny mieć stałego dostępu do jedzenia, ponieważ może to doprowadzić do nadwagi. Jeżeli pies lub kot ma zbyt dużą tkankę tłuszczową, należy zachęcić go do aktywności fizycznej — zabierać go na dłuższe spacery lub nauczyć ciekawych zabaw, np.: aportowania.

Zbilansowana dieta
Oprócz aktywności, wprowadź zbilansowaną dietę. Weterynarz poleci Ci odpowiednią karmę, która jest przeznaczona dla zwierząt, które się odchudzają — zawiera mniej tłuszczu, a więcej minerałów i witamin. Dodatkowo należy wprowadzić stałe pory karmienia pupila.

Pomoc specjalisty
Kurację odchudzającą warto skonsultować z weterynarzem, który może zlecić odpowiednie badania wykluczające niebezpieczne choroby. W przypadku ich wystąpienia, konieczna będzie terapia, po której można rozpocząć odchudzanie zwierzęcia.

Dodaj komentarz

Porada Jak odchudzić psa i kota?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 169
facebook unlike 1

Porady dom i ogór Czy porada Jak odchudzić psa i kota? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak odchudzić psa i kota?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Karina Wróblewska
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ciekawa porada

deita dla psa
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

najważniejsze to dużo ruchu i dieta - jak pies będzie miał pełną miskę to będzie jadł i jadł... a co innego ma robić

Asia
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

Moj Gucio rzeczywiscie ma troche wiecej cialka w okolicy zeber i ostatnio nie ma ochoty na zabawe. Jesli mu nie przejdzie, na pewno skonsultuje sie z weterynarzem.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy porada Jakie dodatki...
Jeśli kiedyś ufajdam coś woskiem ze świecy to przynajmniej...
Dom i ogród jest ważny Czy nasza porada Wysokiej jakości...
jakim? najlepszym!