Najlepsze Porady Dom i OgródJak odnowić zmechacone ubrania? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak odnowić zmechacone ubrania?

Jak odnowić zmechacone ubrania? @pixabay

Wraz z czasem nasze ubrania tracą na „nowym” i estetycznym wyglądzie — jest to zależne od częstotliwości noszenia, a także przestrzegania zasad ich pielęgnacji, które zazwyczaj są podane na metkach. Jakie są szybkie i banalnie proste sposoby na uratowanie zmechaconych ubrań, aby ubrania odzyskały swój pierwotny blask sprzed zakupu? Poniżej przedstawiamy trzy proste sposoby, dzięki którym odświeżysz wygląd ubrań, które zaczynały prezentować się mało estetycznie.


  • Wyskub supełki palcami — jest to metoda dość żmudna, szczególnie jeżeli chcesz odnowić kilka swetrów, jednakże związana jest ze sporą skutecznością.

 

  • Golarka do ubrań — taką golarkę możesz kupić za kilkanaście złotych na Internecie lub często pojawia się na promocjach w większych sklepach. Koszt takiego urządzenia nie jest wysoki, a dzięki niemu w szybki i dość dokładny sposób „ogolisz” ciuchy z wszelkich zmechaceń. Dostępne są golarki podłączane do prądu, a także golarki na baterie, dzięki czemu niemal w każdym miejscu możesz poprawić wygląd ubrania.

 

  • Maszynka do golenia — jeżeli nie posiadasz golarki, a koniecznie musisz wyczyścić sweter z nieestetycznych supełków, wykorzystaj maszynkę do golenia. Najlepiej w takim przypadku sprawdzi się maszynka bez paska nawilżającego, a także będzie już nieco stępiona. Po usunięciu zmechaceń będziesz mogła ją po prostu wyrzucić.

 

  • Pumeks — alternatywnym rozwiązaniem do maszynki do golenia jest wykorzystanie pumeksu. Oczywiście nie należy trzeć pumeksem o materiał, ponieważ możesz mieć pewność, że Twoje ubranie zostanie całkowicie zniszczone. Pumeks możesz zabezpieczyć, np. starymi rajstopami, a następnie delikatnie pocieraj go o zmechacenia — staraj się nie dotykać „dobrych” części ubrania.

 

  • Papier ścierny — chociaż większości z nas kojarzy się z pracami budowlanymi, to jednak papier ścierny również pomoże ci usunąć zmechacenia z ubrań. Wystarczy kilka twoich delikatnych ruchów, a usuniesz nieestetyczne kuleczki, jednocześnie nie uszkadzając tkaniny. Czynność usuwania kuleczek przeprowadzaj zawsze w jednym kierunku.

Dodaj komentarz

Porada Jak odnowić zmechacone ubrania?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 319
facebook unlike 1

Dom i ogród jest ważny Czy porada Jak odnowić zmechacone ubrania? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak odnowić zmechacone ubrania?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Alex Pawłowski
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

Edyta
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Maszynka do golenia świetnie się sprawdza w tym problemie.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Porady domowe Czy nasza porada 8 rzeczy, których nie należy...
http://mewkid.net/when-is-regylia/ - Cialis 20 Mg Lowest Price...
hmmm ciekawe
Zawsze piorę firanki w najmniejszej temperaturze.