Najlepsze Porady Dom i OgródJak pielęgnować łóżka drewniane?

Jak pielęgnować łóżka drewniane?

Jak pielęgnować łóżka drewniane?

Łóżka drewniane to niemały wydatek, który z założenia ma się zwrócić w postaci wieloletniego użytkowania tych mebli. W tej sytuacji niezmiernie jest dla nas ważne, aby posiadane łóżko z litego drewna wciąż zachwycało nas swoim nieskazitelnym wyglądem, naturalnym pięknem i elegancją. Niestety należy samodzielnie o to zadbać, stosując odpowiednie metody czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji powierzchni drewnianych. Nie są one skomplikowane i nie wymagają dużych nakładów pracy ani specjalnych umiejętności. Konieczne jest jedynie posiadanie podstawowej wiedzy w tym temacie i stosowanie się do ogólnych zasad, które powinny znaleźć się w instrukcji opracowanej przez producenta.


Jak przebiega pielęgnacja łóżek drewnianych?

Najważniejszą zasadą pielęgnacji łóżek drewnianych jest regularność wykonywanych zabiegów, które polegają na ścieraniu gromadzącego się kurzu i czyszczeniu zabrudzeń. Jako że woda jest szkodliwa dla drewnianych powierzchni, należy jej unikać lub stosować jedynie niewielką ilość do nawilżania ściereczki. Sam kurz można spokojnie ścierać lekko wilgotną ściereczką, lecz następnie należy tę czynność powtórzyć, wykorzystując do tego suchą szmatkę. Jeśli zaś mowa o większych zabrudzeniach, można je łatwo usunąć przy użyciu specjalnie przeznaczonego do tego płynu. Niezwykle ważne jest, aby był on dedykowany właśnie powierzchniom drewnianym. Inny środek może negatywnie wpłynąć na posiadane przez nas łóżko drewniane. Należy również pamiętać o korzystaniu z wyłącznie miękkich ściereczek, które będą bezpieczne dla drewna. Jak widzicie, pielęgnacja łóżek z litego drewna nie jest trudna - niezbędna jest jedynie odpowiednia wiedza w tym zakresie i stosowanie się do zaleceń producenta.

Jak jeszcze zadbać o łóżka drewniane?

Jak dbać o łóżko drewniane? Przede wszystkim należy się upewnić, czy posiadamy odpowiednie ku temu warunki w domu bądź w mieszkaniu. Większość z Was zapewne nie musi się o to martwić, ponieważ są to dość standardowe potrzeby, które składają się na to, aby w danym pomieszczeniu nie było zbyt zimno i gorąco ani zbyt wilgotno oraz sucho. Najlepsza dla łóżka z litego drewna temperatura powinna mierzyć od 15 do 30 stopni Celsjusza, zaś odpowiednią wilgotność powietrza szacuje się na 45-70%. Pamiętajcie, że nie bez znaczenia jest również ewentualne ustawienie łóżka drewnianego obok źródeł ciepła (m.in kominków bądź grzejników). Starajcie się tego unikać. Szkodliwe dla mebli drewnianych jest również usytuowanie ich na ogrzewanej podłodze, która nie stanowi rozwiązania wykluczającego posiadanie wykonanego przy użyciu tego surowca wyposażenia. Należy jedynie zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie przed ciepłem, które gwarantują nakładki wykonane z filcu.

Jeszcze jednym ważnym elementem wypływającym na wieloletnie użytkowanie łóżek drewnianych jest ich konserwacja. Na przykładzie łóżek z litego drewna znajdujących się w ofercie sklepu internetowego MebleMix możemy powiedzieć, że należy wykonywać ją dwa razy do roku. Do tego celu wystarczy jedynie kupić wosk pszczeli w płynie i przy pomocy miękkiej szmatki nanieść go na interesujące nas elementy drewniane. Zabiegi konserwacyjne są szybkie i proste w realizacji, należy jedynie pamiętać o ich systematyczności. Dbanie o drewno na pierwszy rzut oka może się wydawać zbędnymi wysiłkami, jednak na pewno się one opłacą. Dzięki nim przez wiele lat będziecie mogli się cieszyć nieskazitelnym wyglądem łóżek drewnianych, które mogą nawet posłużyć kolejnym pokoleniom.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Będę w tym roku robić z moimi dziećmi ozdoby choinkowe na Boże...
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy porada Jak łatwo...
Dom i ogród jest ważny Czy nasza porada Jak ubrać choinkę na...
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy porada Jak zrobić...