Najlepsze Porady Dom i OgródJak pozbyć się pająków z domu? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak pozbyć się pająków z domu?

Jak pozbyć się pająków z domu?

Istnieją ludzie, którzy uważają pająki za przyjazne i często je postrzegają jako zwierzątka domowe. Zdecydowanie jednak większość z nas unika ich jak ognia. Istnieje wiele skutecznych sposobów na pozbycie się pająków z mieszkania czy domu i Najlepsze-porady.pl przygotowały te najskuteczniejsze. Chętnie podziel się swoją wiedzą z znajomymi, którzy mają arachnofobię, a będą Ci wdzięczni przez długi czas.


Kasztany

Nie wiadomo dokładnie z jakiego powodu, jednak pająki unikają kasztany. Wiele badaczy i naukowców sugerują że kasztany wydzielają jakieś substancje chemiczne, które nie są przyjazne dla pająków. Wykorzystaj to i umieść kilka kasztanów w rogach domu i w miejscach, gdzie pająki pojawiają się najczęściej(np. przy szczelinach okien). Możesz zrobić też kilka otworów w kasztanach, aby uwalnianie środków chemicznych było szybsze i skuteczniejsze.

Kosze na śmieci

Jeśli mieszkasz w domu to najlepiej zlokalizować kosze na śmieci jak najdalej od domu. Kosze to nie tylko źródło bakterii, ale również ulubione miejsce pożywiania dla robaków i pająków. Jeżeli jednak mieszkasz w mieszkaniu to niestety śmieci muszą zostać wewnątrz, ale zadbał aby były one regularnie wyrzucane.

Eukaliptus

Chociaż dla nas zapach eukaliptusa jest przyjemny to w przypadku pająków jest to zapach ciężki do zniesienia. Nie lubią go i bardzo często unikają miejsca gdzie taki zapach występuje. Co możesz zrobić? Kup małą roślinkę eukaliptusa lub zasadź ją samodzielnie. Przy oknie sprawdzi się idealnie.

Koty

Jeśli masz kota lub planujesz mieć to idealnie się składa że są to zwierzaki, które szybko potrafią wytropić i skutecznie zlikwidować pająki. Są łowcami skutecznymi i najlepszą ochroną dla Ciebie przed pająkami.

Świeczki cynamonowe

Tak samo jak w przypadku zapachu eukaliptusa to pająki nie lubią zapach cynamonu. Wystarczy zapalić raz dziennie świeczkę cynamonową, a odstraszysz raz na dobre wszystkich intruzów ośmionożnych.

Czystość i dbałość o szczegóły

Regularne sprzątanie i ścieranie kurzy to kolejny sposób na pozbycie się pająków, skoro pająki nie lubią jak ich pajęczyny są regularnie niszczone. 
Warto tak samo zwracać uwagę na zakupione produkty, jak banany lub inne owoce i warzywa, gdzie często ukrywają się pająki. Zawsze przed spożyciem dokładnie umyj.

Dodaj komentarz

Iwona
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Od dzisiaj trzymam kasztany w całym domu... Mam dość pająków i innych owadów.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Pranie firanek w odpowiedniej temperaturze sprawia, że moje...
Świetne porady.Dzięki nim pozbyłam się muszek owocówek z domu.
najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna metoda...
Osobiście korzystam ze sposobu z pianką do golenia bo według...